Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit jelent a kezdődő hólyagsér...

Mit jelent a kezdődő hólyagsérv? Vagyis mire kell vigyázni, hogy ne keljen műteni? Mik a tünetei?

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 12:05
 1/1 anonim válasza:
A hüvelyfal buggyos lesz, a hüvelybe bedomborodik a hólyag, vagy/és a hüvelybemenetből is kidomborodik lufiszerűen, előbb ez olyan mint egy kis dió, aztán egyre súlyosabbá válhat, lehet akkora, mint egy tojás, sőt még nagyobb is. Ez a gátizom meggyengülése miatt alakul ki, főleg szülés következményeként. Szülés után nem feltétlenül okoz problémát és lehet a kidudorodás akkor még nem jelenik meg, de , mivel ekkor gyengül meg a gátizomzat, később, akár 10 év elteltével is jelentkezhet a jelenség, ami kezeletlenül egyre rosszabbá válik rendszerint. Tünet még a vizeletcsepegés, először még csak tüsszentéskor, köhögéskor, ill., hogy nem ürül ki teljesen a hólyag csak préselésre, később úgy sem és ez állandó fertőzés forrása lehet. Én túl sokáig vártam, nekem nagyon súlyos lett a dolog. Vagyis csináltam az intim tornát, de nekem csak rosszabb lett tőle, mert nem tudtam a gátizmot mozgatni, annak gyengesége miatt, pedig hittem benne, hogy jól csinálom, de nem, nem is tudtam volna erősen összehúzni, hisz épp a gyengeség volt a gond. Végül egy komplex kezeléstől múlt el a problémám, a hüvelysúlytól és a kocka pesszárium meg az el stim révén a gátizmom annyira erős lett, hogy visszanyomta a helyére a hólyagot.Az elektro stimuláció azért volt nagyon jó, mert általa egyre jobban tudtam mozgatni, összehúzni a gátizomzatot és így a súlyzózásnak már volt hatása- és ezért nem volt eredménye az intim tornának. A kocka pedig , amíg hordtam pár hónapig , nem engedte visszasüllyedni a hólyagot, mikor erős lett az izom, akkor már az tartotta a hólyagot a kocka helyett. Hát ennyi, remélem, használható az infóm.A hüvelyplasztikától nem lesz erősebb a gátizom, annak hatása csak ideiglenes.
2011. ápr. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!