Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lesz, ha abbahagyom a...

Mi lesz, ha abbahagyom a fogamzásgátlót? Két hónapig szedtem, de most nem kell, és egy ideig valszeg nem is lesz rá szükség.

Figyelt kérdés
A három havi adagból így maradt még egy levél, de azt csak akkor kezdeném el, ha megint "aktuálissá válik". Akármikor abba lehet hagyni/ újra lehet kezdeni?
2009. febr. 19. 11:49
 1/6 A kérdező kommentje:
nincs tőle semmi bajom, nem is híztam, csak már nem kell. feleslegesen nem akarom szedni.
2009. febr. 19. 12:02
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem még ezt az 1 levelet szedd be, utána abbahagyhatod(csak hogy ne menjen kárba, mert nem olcsó). Én 9 hónap után hagytam abba.
2009. febr. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem megy kárba, hiszen eláll. később beszedném, ha szükségem lesz rá. viszont elég drága, és a szervezetem is meglenne nélküle gondolom
2009. febr. 19. 12:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem egyszer doki mondta (hasonló helyzetben voltam hogy épp nem volt rá szükségem), hogy ha szedem-abbahagyom-megint szedem, azzal több kárt okozok mintha folyamatosan szedném, mert egyrészt nem tudhatom mikor lesz kapcsolatom, másrészt meg állandóan összezavarnám a szervezetemet vele. Mert ugye a vérzésnél kell elkezdeni, aztán mire hatni kezd az megint idő, és ez az imbolygás betenne a szervezetnek. Azt mondta ha nem vagyok biztos benne használjak gumit meg helyi spermicid fogamzásgátlót, de ha tabit akarok akkor szedjem rendesen. Bocsi hogy hosszasan magyaráztam.
2009. febr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan abbahagyhatod bármikor, azaz egy levél végén, nézd meg a lejárati idejét a maradék levélnek, és ha netán később szükség lesz rá, újra kezdheted. Vagy add oda (add el) ismerősödnek aki szintén ilyet szed.
2009. febr. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
azt elhiszem, hogy az ide-oda jojózás a tablettával, de nem össze vissza szedném. csak most szedtem két hónapot, és leállok. nem tudhatom, hogy mikor lesz rá szükségem, de a közeljövőben nem hiszem. nem vagyok biztos benne, hogy az jobb, ha folyamatosan szedem. anyagilag meg aztán végképp...
2009. febr. 19. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!