Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen problémákkal jár...

Milyen problémákkal jár (hat), ha abbahagyom a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Kb. 4 éve szedek Lindynette 20-at, igazából meg vagyok vele elégedve, nem jött ki semmi mellékhatás, kivéve, hogy a szexuális étvágyam nagyon lecsökkent. Ezt eleinte észre se vettem, mert amúgy sem sűrűn van alkalmunk a barátommal kettesben lennünk (csak hétvégén, akkor se mindig), de főleg nyáron mikor akár 1-2 hétig is együtt vagyunk, észrevettük, hogy alig van kedvem összebújni... Ez természetesen mindkettőnket nagyon zavar, és gondoltam kipróbálom, hogy tényleg a gyógyszer miatt van-e.

Kérdésem, hogy mire kell jobban majd odafigyelnem, ha abbahagyom a szedést? Olvastam, hogy amikor kiürül a hatóanyag a szervezetből, akkor eléggé termékeny a test, kell attól félnem, hogy gumi használat mellett is teherbe eshetek? Használjunk a gumi mellé valami krémet vagy kúpot?

Köszönöm a segítséget!

22N


2011. szept. 13. 15:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

gyógyszer miatt van libidócsökkenés

ha abbahagyod pár nap és helyreáll a rend

megfelelő gumi használat mellett nem esel teherbe - amúgy is baromság az abbahagyás utáni hirtelen extra termékeny leszel duma


de sokkal egyszerűbb lenne az életed, ha elmennél a nőgyógyászodhoz, elmondanád a panaszod és cserélnél tablettát

2011. szept. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kutatások bizonyították, hogy a szexuálhormont kötő globulint, az SHGB szintet csökkenti a fogamzásgátló tabletta, így csökken a nők nemi vágya. Ironikus, azért szednénk, hogy szabadon szeretkezhessünk, de elveszi az ember kedvét...
2011. szept. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező, te tudod jól. Megnőhet a teherbe esés valószínűsége, mert a leállított peték most hirtelen megérnek. Ha megindul a peteérés (egyénfüggő, hogy mikor! és nem tudod, hogy nálad mi a helyzet!), több pete is érhet, ilyenkor gyakoribb pl. az ikerterhesség is.

+ Emiatt veszélyes kihagyni 1-2 tablettát, mert akkor ugyanez történhet.


Ha az óvszert jól használod, akkor 100%-ban véd. Ha rosszul használod (kilyukad, lecsúszik stb.), akkor 100%, hogy nem véd.

Gumihasználat mellett a hibaszázalék 3-7 (százalék). Tabi mellett 1 ezrelék (tehát egy nagyságrenddel kisebb).


Egy dologra figyelj: ha abbahagyod, legalább fél év szünetet kell tartanod, ha nem jön be a gumi, nem szedheted újra a tabit 1 hónap múlva.


Amúgy az sem igaz, hogy pár nap alatt helyreáll a libidó, mert akkor a 7 napos tabiszünetben is helyreállna. Helyreáll, de kell rá idő.

2011. szept. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mindenképp megyek nőgyógyászhoz, csak keresnem kell egy újat, mert akihez eddig jártam elment szülni:D És aki helyette van, az nem szimpi...

Amúgy ezen elgondolkodtam, hogy "ha a libidó pár nap alatt visszaállna, akkor a 7 napos szünetben is minden oké lenne", az a vicc, hogy nekem a 7 napos szünetben sokkal több kedvem van a szexhez, mint egyébként... Lehet, hogy nekem tényleg elég pár nap? :D

2011. szept. 13. 15:42
 5/12 anonim ***** válasza:
Mivel 4 éve szeded nem hinném... Lehet, hogy hamarabb jön vissza a libidód, de azért több idő, mire ezek kiürülnek az ember szervezetéből teljesen, ez egyénfüggő.
2011. szept. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
első vagyok, pedig bizony pár nap alatt helyre áll...tapasztalat, amúgy nekem is a 7 napos szünetekben sose volt gondom a libidóval ;)
2011. szept. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is pont ebben a helyzetben vagyok, ugyanezzel a gyógyszerrel, bár nálunk már egy éve nincs szex mert az utóbbi egy évben a gyógyszer megkeserítette az életem (nőgyógyászati problémák, migrén) így 4 év után abbahagyom én is. Még nem tudom mi fog változni mert alig egy hete hagytam abba.
2011. szept. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az inkább a menstruációval lehet kapcsolatban, még akkor is, ha csak megvonásos vérzés van.
2011. szept. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Majd írj, ha valami javulást érzel, légyszi! :)

2011. szept. 13. 16:41
 10/12 anonim ***** válasza:
Írok majd, bár nem tudom mikor várhatok javulást.
2011. szept. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!