Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tényleg rosszat tettem azzal,...

Tényleg rosszat tettem azzal, hogy elmentem magánorvoshoz és "megvettem" a szaktudását, a kedvességét?

Figyelt kérdés
Több hónapja/éve szenvedek két problémával, és eddig egy sztk-s orvos sem tudott segíteni, vagy inkább nem is akartak (pl.: rendszertelen menstruációm van, és nem küldtek el hormonvizsgálatra, csak fogamzásgátlót írtak fel), sőt többször éreztem úgy, hogy megalázóan beszélnek velem, illetve türelmetlenek. Amúgy is kényelmetlenül éreztem magam, de erre sokszor sikerült még egy lapáttal is rátenni (például kinevettek, amiért 19 évesen még szűz voltam). És most úgy döntöttem, hogy kerül, amibe kerül elmegyek egy ismerős által ajánlott kedves és jó szaktudású orvoshoz. A szüleimnek direkt nem is mondtam el előre, mert tudtam, hogy le akarnának beszélni róla. Csak amikor már voltam, akkor mondtam el nekik. És szerintük ez pénzkidobás, meg ha elég bátor lennék, akkor megkapnám ott is a megfelelő kezelést, és hogy szerintük pazarlom a pénzt. Igazából ezt a saját pénzemből fizettem, de amúgy ők is támogatnak engem pénzügyileg, tehát vehetjük úgy is, hogy az ő pénzük is bent van. Csak én már tényleg belefáradtam, hogy sztk-ban mindig más orvoshoz kerültem, és tényleg nem segítettek a "gyógymódok". Most viszont rosszul érzem magam. Tényleg ennyire elítélendő dolog, ha pénzért veszek olyan szolgáltatást, amit ingyen is megkaphatnék?
2011. márc. 9. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy elítélendő. A világ úgy működik, hogy bizonyos emberek nyújtanak bizonyos szolgáltatásokat, és mindenkinek joga van eldönteni, hogy neki megér-e annyit az a szolgáltatás.


Alapvetően a pénznek (miután a minimális életkörülményeket biztosítottad) a lényege, hogy elköltsd valamire, amitől jobban érzed magad. Ez sok minden lehet a szórakozástól kezdve, mint itt, akár egy orvosig. Ha úgy gondolod, hogy az, hogy emberként bánik veled az orvosod és az ebből következő kevesebb stressz és kényelmetlenség megéri neked a kezelés árát, akkor abba senki nem szólhat bele, elvégre a te pénzed.

2011. márc. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonló problémával küzdöttem.

Szerintem részben igaza van a szüleidnek, hogy ha bátrabb lennél, kiharcolhatnád a türelmüket és figyelmüket. DE a szakértésüket nem. Ha nem szakértő orvosok vannak csak az ingyenes (vagyis TB-s) ellátásban, akkor ők hiába figyelnek rád, ha nem értenek hozzá eléggé.


Engem is mindig a fiatalságom miatt semmibe vettek az orvosok, pedig komoly bajaim voltak. Aztán egy kicsit jobb lett, amióta egyre bátrabban viselkedek.

De ha nem vagy elég bátor, az NEM a Te hibád kizárólag, hanem az orvosé. Mert nem áll úgy hozzád, hogy emberszámba venne. És a szüleid is segíthettek volna valamiben. Nekem is voltak olyan betegségeim, amik miatt nagyon szorongtam, mert komoly. Szükségem volt valakire, aki elkísér, még ha nevetséges is egy 20 éves lánytól ez a viselkedés. De egyszerűen féltem. Úgyhogy valamikor jött velem a barátom az orvoshoz, de ha ő nem lett volna, akkor lehet, hogy tesót, barátnőt kértem volna meg, hogy jöjjön el bátorítónak. A szüleid is viselkedhettek volna bátorítóan ilyen esetben.

Persze, kicsit igazuk van, de szerintem ez az orvosok hibája, hogy nem foglalkoznak normálisan egy fiatal beteggel.

Nem tudom megmondani, hogy jól döntöttél-e, mert azt én nem tudhatom, de sajnos én is jártam már így.

Az egyik szakrendelésen 2 orvos lett volna TB-s orvos, de egyáltalán nem értenek hozzá, és nem is vizsgáltak meg soha normálisan (mondjuk azt nekem kellett volna kiharcolni). Így azzal a problémával muszáj volt magánorvoshoz mennem, mert ő ért hozzá. (Az egyik TB-s orvos nem tudta megmondani, hogy mi a bajom, a másik meg se vizsgált, de ő sem tudta, a magánorvos pedig meg tudta mondani.)

De ha hozzáértő orvosok vannak ott, csak fütyülnek rád, akkor állj a sarkadra, és ne hagyd magad. Nekem is legalább 1/2 év kellett, mire megszoktam, hogy hogy kell a normális hozzáállást, emberszámba vételt és a jó kezelést kiharcolni.

2011. márc. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

* "és nem is vizsgáltak meg soha normálisan"


Na ezt rosszul írtam, mert úgy értettem, hogy az egyik mindig megvizsgált, de nem tudta, a másik meg meg se vizsgált.

2011. márc. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tetris ***** válasza:
100%
Az egészségedre, az orvosokra, a jobb gyógyszerre SOHA NEM SZABAD SAJNÁLNI A LÓVÉT!!!!
2011. márc. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is csak a fogigátlót írták rendszertelen vérzésre.Vérvétel nuku.


Én bátrabb vagyok,mint te.Kikértem magamnak a bánásmódot!A válasz az volt,hogy akkor miért mentem oda?


Magánorvoshoz járok.Igaz sokba kerül,de nem kell órákat sorba állni és foglalkozik is az emberrel.


Szerintem jól tetted,hogy magándokihoz mentél.Emiatt ne legyen bűntudatod.


Nagyon nehéz találni sztk-ban normális orvosokat.

2011. márc. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!