Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Magánorvoshoz menjek? Nálatok...

Magánorvoshoz menjek? Nálatok mennyi a várakozási idő?

Figyelt kérdés

A ciklusom nagyon rendszertelen lett, de még soha sem voltam nőgyógyásznál. A környéken az sztk-s orvokról csak rosszat hallottam + tb-m most nincs (januárban intézem majd). Van egy orvos akinek a névjegyét a háziorvosnál találtam, de ő kb 1 órányi utazásra van tőlünk. (A fórumokon jó véleményeket írnak róla, és iwiwen is szimpatikus) :)


Ha jövőhéten felhívnám, akkor kb mennyi idő múlva tudna vajon fogadni? Titeket mennyire hamar fogadnak? És 1 órányi utazás nem sok? Amúgy a Szent Istvánban dolgozik, de kórházba sztem nem mehetnék így....


2010. dec. 28. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha magándoki, akkor általában 1-2 héten belül tudnak időpontot adni.
2010. dec. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez egész jól hangzik. Bár az sztk-t még nem hívtam fel, de a bőrgyógyászatra is kb 1-1,5 hónapot kell várni...
2010. dec. 28. 15:04
 3/8 A kérdező kommentje:
Szóval lehet jobban járnék a magánnal.
2010. dec. 28. 15:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen az én magándokim is 1-1,5 héten belül tud fogadni,de legtöbbször dátumot mondok neki h mikor mennék,mert akkor tuti nem jön meg!
2010. dec. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
magándokinál kevesebb a várakozási idő. kevés embert fogad, és ugye elég sok pénzt el tudnak kérni.ha neked az időnyereség és a rád fordított figyelem megéri ezt a plusz árat, akkor igen, megéri magánorvost választani.
2010. dec. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sztk-ban nincs előjegyzés a nőgyógyászaton, odamész rendelési időben és kivárod a sorodat, ami gyakran 1 óra, vagy még több, de egy jó könyv segít. :=)

A magánrendeléseken csak előjegyzésre fogadnak, 1-2 hétre adnak időpontot, viszont, amikor odamész, max.5 percet kell várni.

Divat lett szidni az sztk-s rendeléseket, de gondolj arra, hogy ugyanazok az orvosok rendelnek délutánonként magánrendelőkben, akik egész nap a kórházak ambuláns rendelésén vagy az sztk-kban dolgoznak. Persze, itt várni kell, és a környezet sem olyan elegáns, de azt a 6-8-10ezer forintot nem biztos, hogy megéri a magánrendelés.

41 éves vagyok és életemben egyszer voltam magánrendelőben, azóta is az sztk-ba járok. Tudnod kell, hogy szabad orvosválasztás van, ha nem szimpatikusak az ottani orvosok, menj nyugodtan egy másik sztk-ba!

Persze, hamár rendben lesz a tb-d. Mert addig mindenképpen a magánorvossal jársz jobban, kb. ugyanannyit fizetsz, de szebb a rendelő és nem kell sorbaállnod.

2010. dec. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk, a Felső Szabolcsi Kórházban csak oda kell telefonálni, és lehet is menni. Nem kell időpont szerencsére. Amúgy Kisvárdán lakok. Egy nagyon szimpatikus fiatal nőgyógyásznő van, szerintem a kórházi rendelés is van olyan, mint a magán. Ráadásul a magánnőgyógyász itt nálunk 6500 Ft, és még várni is kell kb egy hetet.
2010. dec. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Szerintem elsőnek felhívom őt, mert szeretnék minél hamarabb utánajárni, hogy mi a helyzet velem....Aztán majd meglátom, hogy érdemes lesz-e hozzá járni huzamosabb ideig súlyos pénzekért, vagy megpróbálkozom az sztk-val.

2010. dec. 28. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!