Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez mit jelent? Vérvételen...

Ez mit jelent? Vérvételen voltam és az eredményben ez szerepel TSH érték:4,616 a referencia értékek pedig:0,470 és 4,640. Akkor most túl működik a pajzsmirigyem vagy alul?

Figyelt kérdés
2011. márc. 11. 12:27
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
És a szőr? :) Amúgy köszi a válszokat.
2011. márc. 11. 12:48
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha kezelik, akkor könnyebb lesz lefogyni vszínűleg. De más bajod biztos nincsen? Én is szőrösödök, de nekem a pajzsmirigy alulműködésem mellett PCOS-em is van.
2011. márc. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom,hogy van e más bajom de most ezután fogok menni vizsgálatokra.
2011. márc. 11. 12:50
 14/15 anonim ***** válasza:
TSH az agyalapi mirigy által termelt hormon, ami a pajzsmirigy működését szabályozza. Ennek megfelelően mind az alacsony, mind a magas szintje jelezhet alul és túlműködést, annak megfelelően, hogy primer vagy szekunder zavarról van szó. A tényleges zavar iránya egyrészt a T3, T4 hormonszintekből tudható meg biztosan, illetve az egyéb tünetek alapján sejthető. (Alulműködés: hízás, túlműködés: fogyás)
2011. márc. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nekem is alulműködésem van és PCOS-em, Meforal 1000-et szedek és L-Thyroxint.Most nézettem az értékem, nekem is annyi kb most, mint a tied, gyógyszer mellett.Fogyni nem fogyok (nem is erőltettem még meg magam ez ügyben az az igazság), de mióta ezeket a gyógyszereket szedem, nem híztam egy dekát sem.Szőrösödéssel kapcsolatban nem tudok neked mit mondani, mert tudom, hogy ez az egyik tünete, de hála az égnek nekem pont nincs, sőt ellenkezőleg, abszolút nincs még szőröm sem!
2011. márc. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!