Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pajzsmirigyem lehet? Anyu...

Pajzsmirigyem lehet? Anyu erre gyanakszik!

Figyelt kérdés
Fél éve már, h elkezdett hullani a hajam és menstruációs problémáim lettek 5-6 nap helyett jó ha 3 napig megvan! Fogytam is 46 kilóról 39-re normális étkezés mellett Vérvételen voltam, de a TSH érték jó volt! Bőrgyógyásznál is voltam felírt valamit a hajamra azt kenem, de továbbra is hullik! Szó szerint ideg beteg lettem a helyzettől és már az utcára se merek kimenni! Februárban megyek endokrinológushoz De úgy érzem már nem bírom tovább? Volt így már valaki? Lehet pajzsmirigy vagy nem? talán hormon probléma? mi lehet a gond? Köszönöm a válaszokat!
2010. jan. 14. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha pajzsmirigy problémád van akkor az látszik a TSH eredményeden is.
2010. jan. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A fogyás,hajhullás pajzsmirígy betegségre utal,emellett fáradtság, (én elaludtam munka közben) heves szívdobogás,gyakori-ok nélküli idegeskedés, félrenyelés, remegés. Illetve a nyaknál már látható egy kis göb, tükör elé állsz, kifeszíted a nyakad,és nyelsz,így lehet tesztelni.
2010. jan. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem okoskodni akarok, de pmirigy beteg vagyok és biztosan tudom, hogy a fogyás, idegesség, "pörgés" nem az az állapot ami fáradékonysággal jár. Ha fogysz akkor túlműködésről beszélünk, ami úgy felpörget, hogy napi 2-3 óra alvással nagyon is jól elvagy. (első válaszoló voltam)
2010. jan. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én sem akarok okoskodó lenni,de én is pajzsos vagyok,akit műtöttek is.Nekem ezek voltak a tüneteim,és igenis a fogyás velejárója a fáradékonysággal. második voltam.
2010. jan. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ok, én nem rosszindulatból vagy kekeckedésből írtam, csak a saját tapasztalataim. Biztos vannak ilyen esetek is.
2010. jan. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
TSH-t néztek, de T3-at, T4-et nem?
2010. jan. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Először is szeretném megköszönni mindenkinek, aki válaszolt! Írtatok itt sok mindent, ami itt még meghegyezik a heves szív dobogás, és az, hogy keveset tudok aludni általában véve 10-11 között alszom el, de már hajnali 4-5 között felkelek bár mikor iskolába jártam akkor is minden nap 5-kor keltem, de mivel most nem járok lenne időm pihenni, de szinte mindig ilyen korán kelek! A hangulatingadozások is megvannak! Kedves utolsó az orvos azt mondta, ha jó a TSH a többit nem nézi, de mivel írtam, h megyek endokrinológushoz, ezért még ebben a hónapban új vérvétel lesz!
2010. jan. 15. 05:37
 8/10 A kérdező kommentje:
jaj és mindenkit felpontoztam, még egyszer köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2010. jan. 15. 05:39
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! A pajzsmirigy gondok valóban okoznak olyan tünetek, melyeket leírtál, bár néhány a túlműködésre (szívdobogás, álmatlanság), néhány pedig az alulműködésre jellemző (hajhullás). De így egyben nem valószínű, hogy a pajzsmirigyed a ludas.

Jó eséllyel magas a tesztoszteron szinted lány létedre, vagy egyéb hormonális gondod van (pl. ösztrogén, progeszteron). Én is ismertem egy lányt, akinek szintén hasonló tünetei voltak, ő olyan tablettákat kapott, melyek helyrerakták a női hormon szintjét, de ezek egyben fogamzásgátló hatásúak is. De az endokrinológián úgyis kiderül, hogy mi a baj.

2010. jan. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló igen én is erre gondolok, h a hormonjaim nincsenek renben, mert mikor már vérvételen voltam akkor már meg voltak a tünetek és ezzel a TSH-val nem voltak problémák! Igen csak eléggé elviselhetetlen ez az egész egyszerűen idegesít ez az egész, mert a mensit, h nem olyan arra fogtam, hogy idegesség meg ugye bár fogytam is, a hajhullást meg úgy gondoltam majd az a kence segít, de hiába kenem így is hullik! Lényeg a lényeg februárban minden kiderül! még egyszer köszönöm a válaszokat, tapasztalatokat!
2010. jan. 15. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!