Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » AGGÓDOM! Vajon mi lehet a...

AGGÓDOM! Vajon mi lehet a probléma? Nőgyógyászati gond, de mielőtt kivizsgáltatom magam, érdekelne pár vélemény is, hogy mit gondoltok erről.

Figyelt kérdés

Körülbelül 3 hete nincs szexuális kapcsolatom, mert bármikor megtörténne a behatolás, égő-szúró fájdalmat érzek a hüvelyemben. Érdekes módon petting során ez az érzés nem jelentkezik, nem az izgalmi állapotom a gond, kívánom a páromat és kellően nedves is vagyok. Az elmúlt héten menstruáltam, még a tampon felhelyezése is eltávolítása is kellemetlen érzés volt számomra.

Nem vagyok kidörzsölve sem, mitől lennék (?) hiszen egy ideje - mint mondtam - nem élek szexuális életet.

Esetleg valakinek van valami tippje, hogy mitől lehet ez és hogyan lehetne csökkenteni az irritációt? Attól tartok, hogy az orvos sem tudna mit tanácsolni, hiszen ez nem lehet gombás fertőzés, mert nincs folyásom, nem viszketek egyáltalán, csak ha szexuális behatolásra kerülne a sor.

Ötletek? KÖSZÖNÖM!


2011. márc. 16. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:

akár hormonális probléma is lehet

de az orvos fog segíteni, de agódj

2011. márc. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*ne aggódj
2011. márc. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Sok mindentől lehet, nem kell feltétlenül gombás eredetű fertőzésnek lennie. De az orvos 100%, hogy fogja tudni mi a baj!
2011. márc. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A legfontosabb dolog hogy megnyugszol. Szerintem valószínűleg hüvelygyulladásod van amiatt fáj a behatolás és a tamponhasználat. Nekem volt ilyen sőt nekem akkor is fájt ha óvszerrel csináltuk. Szóval szerintem minél előbb doki mert ha az amit én írtam azt kezelni kell. Egyébként hüvelygyulladás kialakulhat erősebb szexuális együttlét után is vagy akár tamponhasználattól. Mindenesetre a doki biztosan tudni fogja mi a teendő.:)
2011. márc. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hasonló tünetek nálam is csak nálam folyás is van, de semmi fertőzés nincs. 5 hónapos kúrán voltam túl, majd közölték eltűnt a hüvelyflórám. Ezért fájt a szex iszonyúan, és most egy 4 hónapos visszaállító kúrán vagyok. Mi már ott tartunk hogy 7 hónapja nem feküdtünk le... nagyon nehéz. Lehet neked sincs rendben a hüvelyflórád. De nekem ezt az orvos mondta, szóval ha nincs is fertőzésed csak tud segíteni.
2011. márc. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen panasszal fordultam én is orvoshoz. Amikor elmondtam, hogy én már másfél hónapja szenvedek, megkérdezte az orvos, hogy miért nem mentem el az első tünetek után. És én mondtam neki, hogy azért, mert szörnyen kényelmetlenül érzem magam amiatt, hogy olyan problémával megyek hozzá, ami csak szeretkezés közben jelentkezik, meg féltem, hogy kiröhög, amiért ilyen aprósággal megyek hozzá. Ő meg tényleg röhögött, de azon, hogy ilyen hülyeség tartott vissza attól, hogy elmenjek. Szerinte ugyanis éppen az ilyen esetekkel kell felkeresni őt, mert ez igenis komoly baj is lehet. És hát kiderült, hogy valami baktériumtól begyulladt a hüvelyem, de már az egyik petefészkemre is kezdett rámenni. Szóval ennyit arról, hogy ez csak kis probléma. Nem ijesztegetni akarlak, csak szeretnélek arra ösztönözni, hogy igenis menj el orvoshoz, mert lehet, hogy komolyabb dolog van a háttérben. Minden betegség lefolyása más és más. NÁlad most "csak" ez az egy tünet van. De van panasz, úgyhogy indokolt felkeresni az orvost. Nekem az antibiotikum, meg krém, illetve kúp segített annyira, hogy most már kezd javulni a helyzet, bár még éles próbát nem tartottunk,d e azért teszteltem magam egy kicsit.
2011. márc. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát, köszönöm a válaszokat, bár kicsit rám ijesztettetek :S

A másik probléma, hogy nagyon félek elmenni nőgyógyászhoz :( soha nem vizsgált még meg, maximum ultrahanggal és félek tőle :S Mindenki mondja, hogy nem kell félni, nem fáj, csak kellemetlen, de hiába, nem tudom rászánni magam...pedig muszáj lesz, nem akarom, hogy valami nagyobb kaliberű probléma legyen ebből az egyenlőre "kis gondból".

2011. márc. 17. 20:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Hidd el nagyon sokan félnek, én is félek mindig ha megyek, de ha jó fej a doki akkor az csak oldja a feszültséget.
2011. márc. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!