Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyógyszert szedek, mégis alig...

Gyógyszert szedek, mégis alig van vérzésem, ez normális?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szedek évek óta,de alig van vérzésem,csak ilyen barnás semmiség...Ez normális?Viszont ha nem szedem egyáltalán nincs!
2011. márc. 21. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló mellett annyira el tud vékonyodni a méhnyálkahártya, hogy alig lesz már vérzés a 7 napos szünetben. Ez az egyik jele annak, hogy abba kellene hagyni a tablettát, főképp ha nem akarsz maradandó bajt.

Amit mutat az is ,hogy fogamzásgátló abbahagyása után nem menstruálsz magadtól. Ez igen komoly gond... A tabletta előtt rendszeres volt a vérzésed? Ha nem jön meg a tabi nélkül, akkor nem szabad szedned, hanem irány az endokrinológus, hogy kiderítsék mi a bajod!!

2011. márc. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nekem sosem volt renszeres.A nőgyógyász azt mondta,hogy én még fiatal vagyok ahhoz,hogy elmaradjon.Ezért szedem,mert így legalább megjött.40 éves vagyok.
2011. márc. 21. 15:21
 3/3 anonim ***** válasza:
55%

1. 35 éves kor felett nem szabadna tablettát szedni

2. Rendszertelen menzeszre nem szabad tablettát szedni. Nem is értem az orvosod...mivel jobb, ha van vérzésed? Peteérésed meg normális ciklusod ugyanúgy nincs, mint ha nem szednéd...

3. Ha nincs normális vérzés a 7 napos szünetben, akkor nem szabadna tablettát szedni, mert azt jelenti, hogy túlságosan is elsorvasztotta a nyálkahártyád.


Keress egy értelmesebb orvost.

2011. márc. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!