Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akinek hosszabb a ciklusa az...

Akinek hosszabb a ciklusa az már meddőségre utal?

Figyelt kérdés

Rendszeresen 33-34 napra menstruálok..Itt azt olvastam hogy a hosszabb ciklus meddőség jele is lehet..Igaz-ez?

Még nem tervezünk babát de kicsit megijedtem.....

23 éves lány

Egyébként rendszeresen járok nődokihoz, egyéb okok miatt és mindig mondja hogy ne féljen magának lesz gyereke....

Van esetleg itt olyan valaki akinek szintén hosszabbak voltak a ciklusai és mégis szült?


2011. ápr. 5. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem 35 napra jön a ciklusom mióta az eszemet tudom, és azonnal terhes leszek, ha kalapot tesznek az ágyamra! Üdv:egy háromgyermekes anyuka.
2011. ápr. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Annyi igaz belőle, hogy PCOS-ra utalHAT a hosszú ciklus, ami viszont nehezíti vagy megakadályozza a teherbe esést.
2011. ápr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, most 40 éves, utánanéztem a PCOS nak, hát kedves kérdező ha bajuszod ill. szakállad van, akkor esetleg PCOS beteg lehetsz, de azt észrevennéd szerintem, úgyhogy ne aggódj. A hosszú ciklusnak nálam csak annyi hátránya volt, hogy a terhességeimnél túlhordtam mindegyik gyermekemet.
2011. ápr. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok, és egy szóval sem mondtam, hogy a kérdezőnek PCOS-ja van, mindössze annyit, hogy utalHAT (nagy betűvel kiemelve a válszomban is!) rá a hosszú ciklus, és általánosságban beszéltem. Feltételezem, hogy ha a kérdező rendszeresen jár dokihoz, ez már kiderült volna, csak ezt már nem írtam le, mert naívul azt gondoltam, ez mindenkinek evidens. (Kizárólag ultrahanggal lehet megállapítani, illetőleg endokrinológiai vizsgálattal, ránézésre nem!)

Mellesleg nem a szakáll a legjellemzőbb tünet, hanem a rendszertelen és/vagy hosszú cuklus és az állandó és makacs súlyfelesleg. A PCOS nem nőgyógyászati betegség, ott csak tüneteket okoz.

2011. ápr. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves 2. nem értem a kirohanásodat, úgy érzem nem fricskáztalak, kiváncsiságból utánanéztem annak amit írtál, de szerintem felesleges rémísztgetni a kérdezőt.Bocsi, én a témát itt lezártam.
2011. ápr. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem régen mindig 35-38 napos volt, majd egyszercsak hónapokig nem jött meg. Akkor elmentem dokihoz, aki azt mondta, hogy alapvetően nem gond a 35-38 napos ciklus. Pedig már én is öndiagnosztizáltam magam, hogy ez tuti pco, mivel szőrösödtem is. Elküldött a doki vérvételre, és egyetlen hormonommal volt baj, a prolaktinom volt magas. Kaptam rá gyógyszert amit azóta is szedek, lement a prolaktinszintem, a ciklusaim visszaálltak 35 nap körülire. Peteérésem is van minden hónapban, többször nézte a doki. Bár szülni még nem szültem, de azt mondta az orvosom, hogy nem lesz gond. Szerintem kár idegeskedned, ha rendszeresen menstruálsz.
2011. ápr. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Dehogy a meddőség jele a hosszabb ciklus!

Nekem voltak 40-45 naposak is és van három szép gyermekem!

2011. ápr. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen. De 35 nap felett érdemes utánanézni, hogy van-e peteérés.
2011. ápr. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!