Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mivel lehet otthon kikezelni...

Mivel lehet otthon kikezelni a hüvelygombát?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok (meg szűz), és nem tudom hogyan de hüvelygombát kaptam, vagyis a tünetek arra utalnak. Nem mondtam senkinek(anyunak sem). Hogyan lehetne itthon kikezelni?(gyógyszer nélkül) Kérlek segítsetek!!.....
2009. febr. 28. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Canesten combit vegyél a patikában ez kb. 2000Ft körül van, de ha dokihoz mennél akor csak 800Ft lenne ha ő irna ki kupot. otthoon nem érdemes kezelgetni,mert ha nem megfelelő a kezelés ,akkor feljebb is terjedhet!és a keresőbbe ird be hogy hüvelygomba, meglátod kidob egy csomót, olvassgass ott is ,vannak hasznos infók!
2009. febr. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
81%

Idézet egy számomra mértékadó oldalról, ahol egy hasonló kérdésről értekeztek: [link]


"Hirtelen, ami javasolni tudnék, hogy a cukrot és a tejtermékeket mindenképpen hanyagold!!!

Semmi esetre se mosakodj ott lenn tusfürdővel, szappannal vagy intim mosakodóval.

Kizárólag erős cickafark főzetet használj vagy Refresht.

Napi 4 órára helyezz fel egy tampont, amit mártogass bele kaukázusi kefirbe, majd tégy rá 2 csepp teafaolajt és 1 csepp levendula olajt. (Fontos csak olyan minőségű illóolajat használj, amit belsőleg is nyugodtan használhatsz, mi két ilyet ismerünk: Neways és PanArom)

Heti 2x irrigálj a következő oldattal: 2 rész tisztított víz, 1 rész Eliminator, 3 csepp teafa olaj, 2 csepp levendula olaj, 2 csepp bergamott olaj

Az irrigátort használat után mosd el alaposan szappannal, használat előtt pedig fertőtlenítsd Eliminatorral.

A menstruáció alatt ne irrigálj, viszont kötelező, amikor abbamarad, hogy a "maradékot" kimosasd.

Amikor menstruálsz a tampon végére is csepegtess teafaolajt és levendulaolajt, vagy a betétre, használj pamut fehérneműt, mert a nejlon elősegíti a gombák szaporodását. Az sem árt, ha a fehérneműt kifőződ és törölközőt is csak egyszer használj.

Csak gumival szeretkezz (van bio is), mert a pároddal évekig elpingpongozhattok a gombával."

2009. febr. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi a gyors válaszokat.....:D

..(ha még tudtok irhatok)..

2009. febr. 28. 15:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azért mennék orvoshoz, mert nem tudhatod, pontosan mi a bajod.

Ha más, mint amit kezelsz - annak meddőség is lehet a vége.

2009. febr. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Nem értem miért nem mentek el orvoshoz. Számtalan olyan kérdés van, ahol ezen a fórumon szeretnék megtudni, hogy vajon mi a bajuk és azt otthon hogy orvosolják. Számítson már annyit az egészséged - jelen esetben esetleg a jövendő gyermeked - hogy veszed magadnak a fáradságot és rászánsz 1 órát az orvosra. Annyira sok dolgod nem lehet, hogy erre ne jusson.
2009. febr. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Tudom, hogy mit érzel, mert a te korodban az ember nagyon zárkózott, mikor ilyesmiről kell beszélni, de anyukádnak el kell mondanod és el kell menned az orvoshoz, mert ezt otthon nem lehet csak úgy kikezelni, főleg nem gyógyszer nélkül. Ne aggódj, anyukád nem fogja azt gondolni, hogy te ezt egy fiútól kaptad, mert a gombát pl. uszodában is fel lehet szedni. Beszélj anyukáddal. Ő tudni fogja, hogy hogy segítsen.
2009. febr. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
kosziiiiii
2009. febr. 28. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!