Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Úgy hallottam hogy Cypromix...

Úgy hallottam hogy Cypromix fogamzás gátlót felírhat nőgyógyász. Ez igaz? És ha PCOS-em van akkor segít?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 21:50
 1/10 A kérdező kommentje:
A szőrösödésen segít?Az lenne nekem a legfontosabb nem a fogamzásgátló hatása.
2011. ápr. 11. 21:51
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem túl jellemző, hogy pcos eseteknél bármit is segítene a fogamzásgátló. És a szőrösödésre sem szokás felírni. Nem mellesleg értelemszerűen nőgyógyász bármilyen fogamzásgátló tablettát felírhat.

Hormonális problémával (ami neked is van) endokrinológushoz tanácsos menni, nem nőgyógyászhoz.

2011. ápr. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem mert sokan írták itt hogy segített nekik az erős szőr növekedésben.Amúgy köszi a választ.
2011. ápr. 11. 21:59
 4/10 anonim ***** válasza:

Segíthet. Mivel antiandrogén hatása van, csökkenti a tesztoszteron szintet.

Viszont fél évnél tovább nem szabad szedni.

És sok embernél csak addig segít, míg szedi. Utána általában visszatér a probléma, vagy esetleg még rosszabb lesz.


De endokrinológushoz kell menni PCOS-sel.

2011. ápr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem ezt írta fel. Sokat javított a szőrösödésemen, amitől már eleve jobban éreztem magam. Mivel nem akarunk még babát, ezzel védekezünk. Mellette tornával és étkezési változtatásokkal rengeteget fogytam, rendeződni látszik a helyzet, de minden a teherbeeséskor derül ki. Cukorgyógyszert nem akarok szedni, csak ha már nincs más megoldás.
2011. ápr. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A PCO-n pajzsmirigy gyógyszer és cukor gyógyszer segít csak.Egyébként általában, ha ezt a kettőt kezelik a szőrösödés is elmúlik magától, nem kell ezt a lórúgás, májkárosító hormont szedni,ugyanis a nőgyógyászati rész teljesen független a másik kettőtől.

Azért írt fel Cypromixet, mert ő nem tehet semmi mást, az inzulinrezisztenciát és a pajzsmirigy bajt endokrinológus kezelheti csak. Hozzá kell menni.

2011. ápr. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó elötti:Ami már kinőtt szőr az kihulott vagy csak gyengébb lett?
2011. ápr. 12. 22:18
 8/10 anonim ***** válasza:
Magától nem lett gyengébb sajnos. Én szőrtelenítettem, korábban is, most is, és ennek gyakorisága és a szőrnövekedés intenzitása, erőssége változott. Érezhetően. És vannak egyes területek (pl. arc), ahol korábban sajnos (ciki nem ciki) kellett, és most már nem kell. Hála az égnek! :$
2011. ápr. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az tök jó :) sajnos nekem még a fenekemen is van.Akkor szerinted onnan is elfog tünni?
2011. ápr. 15. 22:09
 10/10 A kérdező kommentje:
Neked volt még olyan hely ahol volt szőr és nem kellett volna ott lennie és eltünt?
2011. ápr. 15. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!