Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nőgyógyász mennyi idő múlva...

Nőgyógyász mennyi idő múlva tudja megmondani hogy pcos vagyok-e?

Figyelt kérdés
Vérvétel szükséges?
2011. ápr. 12. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a tuneteid megvannak,az ultrahangon cisztas a petefeszked akkor kell egy vervetel(inzulin terheles)es utanna biztos a diagnozis.
2011. ápr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

És ha a ciszta időközben elmúlik?


Ám egyenlőre csak én gyanítom hogy az vagyok.

2011. ápr. 12. 12:49
 3/10 anonim ***** válasza:
A kialakulásához és elmúlásához is kell némi idő,tehát nem valószínű,hogy pár napos eltéréssel végzett vizsgálatoknál nem marad nyoma.
2011. ápr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha pcos vagy akkor a cisztaid(mert tobb van,sok apro9nem mulnak el,max terhesegkor.


Nekem megvolt a gyanum,be is igazolodott gyorsan hogy pcos vagyok,mar a tuneteimbol gondoltam a betegsegre,az ultrahangon 99szazalekban bebizonyosodott es a vervetel miatt pedig felallt a diagnozis.

2011. ápr. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Inkább endokrinológushoz kellene fordulnod.

Persze a nőgyógyász is tud vérvételt kérni a hormonokra, de nem biztos, hogy megfelelően fog utána kezelni, még ha ki is derül a diagnózis.

Érdemes cukorterhelést is csináltatni, inzulinmeghatározással.

Ha budapesti, esetleg debreceni vagy, akkor ajánlom a Mens Mentist (honlapján tudsz tájékozódni), ezen belül Tűű doktort.

Itt is vannak hasznos dolgok: [link]

2011. ápr. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia. Én évekig pcos voltam, de nem vettem észre semmit magamon,csak, hogy amikor menstruálok, írtózatos görcsöléseim voltak. De ezt betudtam a genetikának. Mivel mindig időre megjött, így semmilyen jel nem utalt a betegségre. Egyszer azonban késett, elmentem dokihoz, aki elküldött uh-ra, és ott megállapítottak, hogy pcos vagyok. Diane 35-el kezeltek fél évig, és ennyi elég volt, hogy eltűnjenek a cisztáim. A doki azt is mondta, hogy behezen fogok tudni teherbe esni, ehhez képest elsőre sikerült, most 13 hetes kismama vagyok. Ja és engem nem küldtek vérvételre. A Diane 35 nagyon jó gyógyszer, tudom ajánlani. Hízni sem híztam tőle!

Üdv és gyógyulj meg!

2011. ápr. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok.

A Diane 35 önmagában nem oldja meg a PCOS-t, és sajnos csak kezelhető, de nem gyógyítható ez a betegség, mert egy sor anyagcsere probléma áll a betegség hátterében, aminek következménye, de nem kiváltó oka a petefészek cisztásodása.

Ezért nem elég a nőgyógyász szaktudása a pcos kezeléséhez, mert ők nem ássák bele magukat a témakörbe és nem is mindig értenek egyet a kezelési módokkal.

Ők csak fogamzásgátlót szeretnek felírni, meg petefészkeket operálni, de ezek nem is lennének szükségesek!

Persze ezen a kórképen belül is vannak enyhébb és súlyosabb esetek is.

Nyilván annak, akinek rendszeres volt a mensese addig is, teherbe tud esni, bár nagy a vetélés kockázata kezelés nélkül, vagy nem megfelelő kezeléssel.

2011. ápr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A diane35 a tesztoszteron kezelesere van,magat a pcost nem szunteti meg,mint ahogy mas sem.kezelheto betegseg megfelelo gyogyszerrel ami egyaltalan nem a diane.Nekem is dianes kezelesem volt es rogton teherbe estem utanna de nekem ez celzott kezeles volt,a tesztoszteronom miatt kellet szednem.


ja es meg egy nagyon fontos dolog,ne keverjetek ossze a PCO nem ugyanaz mint a PCOS!

2011. ápr. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igazat adok a két utolsó hozzászólónak, persze csak részben. Mindenki más és más. Így a kezelések is másképpen folynak. (ezzel nem árultam el nagy igazságot) Azonban abban minden orvos egyetért, hogy a pco leggyakrabban a túlsúlyos nöknél alakul ki. Tehát elsőként azzal lehet a legtöbbet tenni, ha diétázunk. Én rajtam 8 kg felesleg volt, de ahogy elkezdtem diétázni, és mentek le a kg-ok, már jóval kevesebb cisztát mutatott az uh. Ezután jött a diane kezelés. Az operációt nem javasolta az orvos...
2011. ápr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Pco eseteben eltunhetnek a cisztak, a pcos eseteben nem nagyon.ezert fontos tudni hogy megis melyik helyzet all fennt es aszerint kezelni a beteget.

egy PCOS eseteben a diane meg ronthat is a helyzeten,mert emeli az inzulinszintet,szoval merlegelni kell.

2011. ápr. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!