Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 16 éves vagyok, és szeretnék...

B.panni007 kérdése:

16 éves vagyok, és szeretnék fogamzásgátlót iratni magamnak. De nem szeretném hogy a szüleim tudjanak róla, meg lehet oldani valahogy?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Ha saját erőből ki tudod fizetni (3 havi adag kb 6000 Ft körül mozog), a doki nem fogja értesíteni a szülőket, hogy mit szedsz. Csak arra figyelj, hogy olyan orvoshoz menj,aki rendesen kivizsgál (megvizsgál, vérvételt kér stb.) és nem bemondásra ír valami bogyót.
2011. ápr. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Képes vagy ilyen fiatalon már mérgezni magad :S

Védekezzetek inkább gumival!

2011. ápr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz, szedhetsz nyugodtan, az első válaszolónak igaza van.
2011. ápr. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Én ezt nem tartom mérgezésnek! Ez óvatosság. Szerintem.


Köszönöm a válaszokat!

2011. ápr. 12. 16:08
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem csak tablettával lehet védekezni. Igen is 16 évesen korai a tabletta. Nincs kifejlődve normálisan a hormonrendszered, nincs olyan stabil ciklusod és peteérésed, mint egy 20-30 éves nőnek.

Ha most leállítod a peteérésed tablettával, akkor a későbbiekben jó esélyed van cikluszavarokra.

Nem ilyen fiataloknak találták ki a tablettát és kész. Hiába írják fel fiataloknak is, marhára nem egészséges.

De ha te mindenáron ezt akarod, akkor menjél el dokihoz, nem fog szólni a szüleidnek.

Csak aztán ne csodálkozz, ha abbahagyás után esetleg nem rendeződik a ciklusod, és több évet kell szenvedned, és orvotól orvosig járnod, hogy lehessen gyereked.

2011. ápr. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Egyetértek!Köszönöm!

A gyógyszer igenis káros főleg 16évesen!

2011. ápr. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket, még megfontolom. De hallottam már olyan bogyóról, amiben kevés hormon van.
2011. ápr. 12. 19:46
 8/13 anonim ***** válasza:
A kevés hormon is ugyanannyira állítja le a peteérésedet. A mellékhatások megjelenésének a kockázata csökken, ha alacsony a hormontartalma. De attól még a peteérésed leállítja. És ilyen korban az a veszélyes. Mert aztán esetleg nem indul újra.
2011. ápr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, én csak annyit javasolnék, hogy jól gondold meg a döntésed. A fogamzásgátló iszonyat nagy üzlet, és mint sajnos az egész gyógyszeripart, itt sem érdeklik az orvosokat, hogy mennyi kárt okoznak ezzel az embernek.

Sajnos nem beszélnek a rengeteg, végleges mellékhatásairól.

Pl, csökkenni fog a libidód, hajlamos leszel hüvelygombára, vizesedésre, stb.

Én is szedtem 16 évesen kezdtem el, életem egyik legrosszabb döntése volt. Állandó hüvelygombám volt, még ha nem volt párom akkor is, stb....rengeteget tudnék mesélni.

Lehet nem tudlak meggyőzni, de hidd el, minden szempontból jobban jársz, ha pároddal óvszerrel védekeztek.

A következő oldalon rengeteg infót találsz a fogamzásgátló mellékhatásairól: [link]

Ha lejjebb görgetsz, hasznos kérdéseket, válaszokat találsz.

És hogy a kérdésedre is válaszoljak: nem fogják megtudni. De kérlek kérd meg az orvosod, hogy alaposan vizsgáljon meg, (vérvétel, májfunkció, hüvely...).

Sok sikert a döntéshez, remélem tudtam segíteni.

2011. ápr. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én ellenérvként írnám neked,hogy 10 évvel ezelőtt a szakközépben az összes olyan 16 lány osztálytársam , akinek komoly barátja volt, mind gyógyszert szedett és soha semelyiknek nem volt semmilyen baja. Szép volt a bőrük, a gyógyszer abbahagyása után sem volt gondjuk a ciklusukkal, sem a gombával azóta sem.
2011. ápr. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!