Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhszájseb és esetleg méhnyakr...

Méhszájseb és esetleg méhnyakrák? Tapasztalatokat szeretnék róla.

Figyelt kérdés

Mindent szeretnék tudni a méhszájsebröl-méhnyakrákról.

Elég nagy méhszájsebem van,amelyet valószinüleg meg kell mütetnem,másfél év után voltan orvosnál és ijesztö volt ezt hallanom.

Rákszürést végeztek,szerdára várom az eredményt.

Most,hogy olvasgattam a neten,teljesen megijedtem.

Közösülés után ugyanis az utóbbi idöben vérezgettem,ami a méhnyakrák jele is lehet.

24 éves vagyok,van egy 3 éves kisfiam, korai lenne,hogy rákos legyek (?)

Kicsit/nagyon félek.Várni az eredményre a legrosszabb.

Bizok minden jóban,szivesen beszélgetnék olyanokkal akik hasonló cipöben\' járnak-jártak.


2009. márc. 2. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A méhszájsebet gyulladások okozzák,tehát baktérium. Ecseteléssel, fagyasztással gyógyítják és gyulladáscsökkentővel. Amennyiben a citológia zavaros képet mutat, akkor ki szokták metszeni és tünetmentesen gyógyul.A doki majd megmondja,hogy mit kell csinálni.A méhnyakrák pedig nincs életkorhoz kötve.Azt pedig vírus idézi elő,bár régebben volt egy feltevés,hogy a nem alaposan tisztálkodó férfitől van.

Írd a méhnyakseb és méhnyakrák szavakat a google keresőbe,sok mindent fogsz találni.

2009. márc. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia.

Egész délután keresgéltem,olvasgattam. Mennél többet nézelödök,annál ijesztöbbnek találom a dolgokat.

Az orvos már a vizsgálat után azt mondta,hogy valószinüleg kivágják. Most,hogy utánaolvastam, ezt csak a már rákos-betegeknél alkalmazzák föleg.

Igy még jobban aggaszt a dolog...

Mostmár nagyon félek az eredménytöl.

:(

2009. márc. 2. 18:16
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Megint én vagyok.Én is átestem rajta.Megértelek.Nem feltétlenül jelent rákot,de nem szabad elhanyagolni.Nem véletlenül mondják,hogy menj évente és vidd a barátnőidet is!!Nyugi,meg fogják oldani.De ha egy nő nem normálisan vérzik,vagy pecsétel,azonnal orvoshoz kell menni.Drukkolok.Majd írj!!
2009. márc. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm szépen :)

Szörnyü napom volt,azt hiszem holnap inkább betelefonálok,hogy van-e eredmény,mert megörülök.

Annyit olvasgattam,hogy már nögyógyász-asszisztensnek is elmehetnék :) (viccelek)

eredmény nélkül semmi sem biztos.

Rettentöen szégyenlem magamat,hogy tudtam igy elhanyagolni ezeket a dolgokat?

Az ember azt gondolja,hogy nincs semmi probléma,halassza a dolgot és közben lehet,hogy már haldoklik is.

Ezentúl jobban odafigyelek minden apróságra és mindeninek üzenem,hogy Tessék elmenni idöben,ha nincs baja,akkor is!

Ha van eredményem,azért beirom :)

2009. márc. 2. 23:49
 5/10 A kérdező kommentje:

:) tudom az eredményt: P2

tehát rákra utaló jelek nincsenek.

Hála az égnek!

Hölgyeim! NE hanyagoljuk el magunkat...hányan lehetnek,akiknek már késö!

2009. márc. 3. 11:42
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Most olvastam végig a kérdésed, és a válaszokat is.

Nagyon örülök, hogy minden rendben!!!:-)))

Megnyugodhatsz, ne idegeskedj!!

2009. márc. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok.Ez tökéletes!!Remélem most már minden évben fogsz menni,de ha kell,akkor sűrűbben.

A méhnyakrák az,amiben egy nőnek sem szabadna meghalni. Csak még mindig nagy a sötétség,és a félelem.

2009. márc. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mostmár nyugodt vagyok.Csupán a méhszájsebet kell kezelni.

Vagy lefagyasszák vagy levágják,ez még kiderül addig.

Menstruáció után kell müteni,az biztos,attól kevésbé félek,mivel a méhszáj érzéstelen" :)

Mindenestre belegondolni is rossz volt ,hogy rákos lehetek,és föleg az bántott,hogy saját hanyagságom miatt.

Szóval mindenkinek üzenem,hogy tessék menni sürün,ezentúl fél évente én is menni fogok.

Inkább rászánom az idöt,mintsem belehaljak.

Köszönöm akik irtak kommentet,jó volt kiadni magamból a félelmeimet :)

2009. márc. 3. 16:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Ecseteléssel nem lehet kezelni?
2014. aug. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Végül hogyan csinálták?
2014. aug. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!