Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Még csak 13 éves vagyok 172...

Még csak 13 éves vagyok 172 centi és 60 kiló. Karatézom, és nagyon "erős" a testfelépitésem, tehát izmos a karom a hasam és a combom is. De sajnos nem csak izom van rajta hanem zsir is. Hogy fogyhatnék le? (többi lent)

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék nyárra laposabb hasat és vékonyabb combokat.Tudom hogy nem szabad ilyenkor csak ugy elkezdeni fogyozni mert felborithatja a hormonháztartásom, ezért szeretném kérdezni, tőletek, hogy hogyan csináljam, és milyen gyakorlatokat.(egyébként már menstruálok) Attól is félek, h esetleg pont vastagabb lesz a combom mert megy rá még izom, amit nagyon nem szeretnék. Viszont ilyen hassal nem tudom h fogom nem iszonyatosan szégyellni magam a többi, vékony csaj elött.Ha megoldható, szakértők válaszát is várom, de mindenki tegye meg, h leirja, ha tud valamit. Nagyon köszönöm 13/L
2011. ápr. 17. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Teáht úgy izmosak a tagjaid, hogy azért zsírréteg fedi őket? Akkor szerintem úgy csináld, hogy eszel amennyit szoktál, de édesség helyett mindig gyümi/zöldség legyen:). Szóval ne egyél keveset, de válogasd meg, mit eszel. Emellett a sportot folytasd tovább, esetleg valamilyen labdajátékba is fogj bele, abban sokat kell futkározni, más típusú, mint a karate, az inkább erősít, gondolom. De legalább élvezetesek ezek a lasztis sportok. Amúgy meg ha izom van rajtad, akkor a 60 kg egyáltalán nem sok a magasságodhoz!
2011. ápr. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen, az izmot zsir fedi :/ nagyon szeretem a karatét, már hat éve járok, de az főleg erősit. A legtöbb barátnőm 50 kiló körül van,bár ők főleg r.s.g.-znek, és nem tul izmosak de szép az alakjuk. és félek h mi lesz ha nyáron elmegyünk valahova és én leszek a legkövérebb. Úgy döntöttem elmennék kézilabdázni. Szerinted az jó lenne?
2011. ápr. 17. 19:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Kezeltesd a testképzavarod ...
2011. ápr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vok. Pont a kézis lányok tök izmosak szoktak lenni, a röplabda talán nyúlánkabb alakot szokott eredményezni:) Amúgy az rsg-zők szép alakja a sok nyújtás miatt is van, mert az szálkásítja az izmokat. Meg persze az is hasonló hatással van a szervezetre, mint a futás. A röpi sztem jó választás lenne, de ha a kézihez érzel kedvet, nyugodtan told azt, mert legalább tök jól szórakozol majd.
2011. ápr. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem baj, ha van rajtad egy kis zsír is! Egyrészt sokkal nőiesebb vagy, másrészt a peteéréshez is kell bizonyos mértékű testzsír. Nagyon nem szépek a túl izmos lányok!
2011. ápr. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szerintem 60 kiló teljesen egészséges a 172 cm-hez, ne fogyózz semmiképpen. nem tudom elhinni, hogy olyan sok zsír lenne rajtad, ha hasad zavar akkor csinálj felüléseket. De ne fogyózz, és egyél változatosan, mert még nagyon fiatal vagy, hogy megvonjál bármit is magadtól. Gondolj arra, hogy fejlődő félben vagy és még nyúlhatsz is, de most neki állsz fogyózni akkor nem tud a szervezeted megfelelően fejlődni.

Nagyon jó szerintem bármilyen sport, ahol nyújtásokat is csináltok. A labdajátékok is jók , és még ráadásul nagyon szórakoztatóak is.

Az rsg-és barátnőid pedig lehet, hogy inkább soványak, ha még nálad is vékonyabbak, a sovány lányokat pedig más miatt nézik meg, nem azért mert olyan jól néznek ki.

Mellesleg én anorexiás voltam ilyen koromban, mert én is azt nézegettem, hogy milyenek a többiek. Hozzáteszem, hogy megálltam a fejlődésben, és teljesen kikészültem. Közben a többi velem egykorú kicsit még nálam is husibb volt és ragadtak rájuk a fiúk, hogy milyen jól néznek ki. Jártak velem együtt szintén rsg-éző lányok, mert sport osztályosok voltunk, na őket érdekes módon nem vékonynak, hanem soványnak nevezték. Későn fogtam fel, hogy én sem voltam soha kövér.

2011. ápr. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem a tesi tanárom azt mondta, hogy ha a centidből levonsz 110-et, akkor kb. annyi kg.-nak kell lenned. Szóval a te esetedben ez még picit kevesebb is. :)
2019. ápr. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!