Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Várható valami mellékhatás az...

Várható valami mellékhatás az új fogamzásgátló tabletta miatt?

Figyelt kérdés
Nem igazán jött be a régi(amit 6 hónapig szedtem),az orvosom lecserélte,egy másikra.Félek,nehogy össze-vissza jöjjön majd meg,mert még gyógyszer mellett is nagyon fájdalmas a menstruációm.
2011. ápr. 17. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem 2 év után volt váltás, mert valszeg meg fog szűnni, amit eddig szedtem. Nekem nem volt semmi változás, szerencsére ugyanaz minden, mint eddig volt. :)
2011. ápr. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amit a gyógyszer tájékoztatóján találsz, az minden jöhet!!!! Mit gondolsz miért tüntetik fel? Hogy a tiéd legyen a felelősség. Trombózisra való hajlam, szi-és érrendszeri problémák, ödémák.... kell ez neked?

Inkább a természetes fogamzásgátló módszerek közül válassz, főleg ha még nincs gyereked.

2011. ápr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első válaszolónak: azt tudod hogy egy gyógyszer miért szűnik meg? Ha nem , gyorsan nézz utána. Egy gyógyszert azért szoktak bevonni, mert vagy nem hatékony, vagy egyenesen káros! Vagy mert meghaltak azok akik szedték. Ez nem vicc! A gyógyszermaffia megtehet ilyeneket. Ti meg beszeditek ezeket a szarokat, amiktől később mindenféle bajotok lesz.
2011. ápr. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem ezért szűnik meg, és már évek óta van ez a gyógyszer, nekem konkrétan semmi bajom nincs tőle. És majd én eldöntöm, hogy egy alapos megelőző vizsgálat és rendszeres orvosi felügyelet és vizsgálatok mellet szedem-e vagy sem. :)
2011. ápr. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
52%-os!Nem hiába ilyen alacsony,és az IQ-d is!Te minek válaszolsz?Nem kérek az ilyen okoskodóktól választ.Menj elégitsd ki magad,mert gondolom nő az nem jut neked.
2011. ápr. 17. 21:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha azt gondolod hogy okoskodó vagyok, hidd azt. A jó szándék vezet, hogy felvilágosítsak olyan embereket, akik nem sejtenek semmit sem arról, hogy mi zajlik a háttérben.

Aki még nem érett meg arra hogy befogadja a néha sokkoló információt, az ne vádaskodjon, hanem inkább gondolkodjon el. Ha pedig úgy érzed hogy minden ok. azzal amit az orvosod tanácsol, akkor miért kérdezel itt, ahol "nem hozzáértők" is válaszolhatnak?

2011. ápr. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha pedig a pontszámomra gondoltál, nem érdekes, nem a pontokért válaszolok, nem akarok népszerű lenni. Az a munkám, hogy egy Új Egészség Kultúrát építgessek, ahol nincsenek eltitkolva azok a természetes egészség-megőrző, és egészségjavító módszerek, amik ma még nehezen elérhetőek. Azért kell felkutatni őket, mert pontosan az a gyógyszermaffia aki a te fogamzásgátlódat is gyártotta, (többezerszeres profitot termelve), megtesz mindent azért, hogy a több ezer éve jól működő valódi egészség-ügyet eltapossa, megsemmisítse. Már száz éve befolyásolják az orvosképzést, anyagilag támogatva olyan iskolákat akik hajlandóak voltak kizárólag a gyógyszerekkel történő orvoslás tanítására. Nem csoda tehát, hogy az emberek nagy többsége még ma is azt hiszi, hogy tényleg ez az egészségügy.

Szerintünk az igazi, valódi egészségügy a MÉG!!!! egészséges emberek tájékoztatásából, felvilágosításából kellene hogy álljon, ráfektetve a hangsúlyt a betegség-megelőzés fontos kérdéseire. Külön kellene választani a gyógyászattól, ahol pedig a MÁR kialakult betegségek OKÁT!!!! megkeresve nem a tünetek elnyomása lenne a cél, (amit ma tesznek a gyógyszerekkel)hanem valóban segítséget nyújtani az embereknek, hogy kevesebb szenvedéssel egy élhetőbb életet élhessenek.

Nem hiszem, hogy ezek miatt


az általam felvállalt célok miatt ilyenfajta indokolatlan támadásokat kell hogy kapjak.

És ha majd a sok éven át tartó fogamzásgátló szedése miatt (ne adj' Isten) valamilyen egészség-károsodásod lenne, akkor majd jussak eszedbe, hogy megpróbáltalak tájékoztatni téged.

Egyébként 50 éves nő vagyok, már nem mai csirke, és főleg nem férfi. Három gyermeket szültem, a köztes időkben nem szedtem fogamzásgátlót, mindig óvszert használtunk (persze régebben azok is természetesebb, nem ízesített, színezett, mindenféle test-idegen anyagokkal kezeltek voltak.)

Amikor eldöntöttem, hogy több gyermeket már nem szeretnék, elmentem az orvosomhoz, és elvégzett egy sterilizációt, ami annyit jelent, hogy laparoszkópos technikával elkötötték a petevezetékeimet, azóta kb. 13 éve nincs probléma a nem kívánt terhességgel kapcsolatosan.

Szerintem is mindenki döntse el maga hogy mit szeretne, de azért legyen joga hallani más lehetőségekről is, mint amit kizárólag a mai egészségügy kínál.

És mivel soha nem nyúltam fogamzásgátlókhoz, még ma is teljesen egészséges vagyok, még változó-kori tüneteim sincsenek, holott a velem egykorú nőknek már mindenféle egészségügyi problémájuk van. Össze-vissza zavarta a szervezetüket a sok hormon-tartalmú fogamzásgátló, és az azok mellékhatásit "kezelő" más szintetikus "gyógyszer", mint a vérnyomás csökkentők, koleszterin csökkentők, és még sorolhatnám őket. Van olyan osztálytársam, akinek már 5 éve mélyvénás trombózist okozott hasonló szer.

Ezért írtam amiket írtam, csupán segíteni szerettem volna a komoly, megfontolt döntésben.

2011. ápr. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!