Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Abbahagyjam a fogamzásgátlót?

Abbahagyjam a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
3 hónapja igen rendszertelen a vérzésem fogamzásgátló mellett. Lindynette30-at szedek már 4 éve,viszont februárban előbb jött meg, mint kellett volna.Az még nem is zavart, de következő hónapban 1 hetet késett, csak akkor jött meg, amikor már elkezdtem szedni a gyógyszert. Akkor sajna nem tudtam elmenni az orvosomhoz, de ma 3 hete, hogy elfogyott a gyógyszerem, és nem jött meg mai napig sem. Múlt7en felkerestem az orvosom, elmondtam neki mindent, megvizsgált, csinált rákszűrést, de annyit mondott terhesség kizárva.Kicsit felháborodtam, így elmentem egy másik orvoshoz, aki szintén minden vizsgálatot megcsinált, majd ő is mondta a terhességet, hogy tuti nem. 3.hoz nem akarok menni, de 2ből egyik sem mondta, hogy csinálna egy UH-ot, vagy bármi.Engem meg nagyon idegesít, nem szeretnék pár hónap múlva egy műtőasztalon feküdni, mert senki nem foglalkozik velem. Gondoltam rá, ha ez a havi gyógyszerem elfogy(mert azt mondták szedjem mindenféleképp), nem kezdem el a következőt, hanem megvárom a mensimet, és csak akkor, hátha helyrehozza. De tanácstalan vagyok?Valakinek hasonló tapasztalata??
2011. ápr. 24. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:

10 éve szedek Harmonetet.Nekem is az utolsó 3 mensim elég érdekes volt,alig akart megjönni.Mivel ugyis 5-10 évente kell egy kis szünet így neked is ajánlom,föleg ha van menszis problémád.A dokim azt mondta h három hónap amíg a szervezet ugymond ujjászületik és teljesen gyógyszermentes lehet,szóval az a minimum amit érdemes kihagyni.Addig pedig látod majd hogy beáll-e vagy sem.Persze kényelmesebb a gyógyszer,de jobb még időben "kezelni a bajt" nehogy később nagyobb baj legyen belőle.

Amúgy nekem utobbi 3 mensim olyan 1 naposak voltak,most hogy nem szedem 2 honapja,igaz másfél honapra jött meg viszont végre rendesen,ahogyan normális is volt mindig.

Majd a szünet után mikor léátod h rendeződött elkezdheted újr szedni a gyógyszert,én ezt javaslom,persze nem kell megfogadni,csak egy tanács.Szép napot!

2011. ápr. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én tuti abbahagynám ilyen vérzészavarok mellett, aztán elmennék egy magándokihoz. Sajnos ez anyagi befektetés, de ott egész biztos lehetsz benne, hogy nem fogják szőnyeg alá söpörni a problémádat.
2011. ápr. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Én is a 3 hónapról hallottam, hogy addig a teherbeesés esélye is nagyon kicsi. Magánorvoshoz járok most is, mert bár mélyebben a zsebbe kell nyúlni, de tüzetesebben átvizsgál. Akkor megeszem ezt a pár szemet, aztán várok, és ismét meglátogatom.
2011. ápr. 24. 14:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Köszönöm!Én is a 3 hónapról hallottam, hogy addig a teherbeesés esélye is nagyon kicsi


Ezt nem tudom, hol hallottad, de nem így van. Ha abbahagyod, elvileg már rögtön utána beindul a peteérés és teherbe esel, ha nem védekezel. Nekem miután abbahagytam, tök szabályos ciklusaim voltak, szabályos peteéréssel. A 3 hónap arra vonatkozik, hogy az abbahagyás után ajánlatos volt a RÉGEBBI fajta gyógyszereknél ennyi időt várni a teherbeeséssel. A mai gyógyszerek napok alatt kiürülnek, nemhiába kell betartani a pontos szedést minden nap.

2011. ápr. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen hagyd abba, a fogamzásgátló önmagában is ártalmas, nem hogy ilyen problémák mellett.

A műhormonok teljesen felborítják a szervezetet, ez kinek előbb, kinek később jön elő.

És elvileg a közhit úgy tartja, hogy három hónap kell a regenerálódáshoz, valójában annyi idő kell, ameddig szedted.

Persze egy alapos, célzott méregtelenítéssel lehet siettetni a dolgot.

A következő oldal bátran ajánlom neked, ők tudnak segíteni a problémád megoldásában:

[link]

Kitartás!

2011. ápr. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!Az oldalt át fogom tanulmányozni. Annyi változás van, hogy holnapra kaptam időpontot UH-ra, remélem minden rendben lesz majd!!
2011. ápr. 27. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!