Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mért nem beszél erről velem...

Mért nem beszél erről velem anyukám?

Figyelt kérdés
Még semmit nem mondott el semmit az égvilágon olvasom a kérdéseket és nem tom mi az a menszesz. vki elmondaná ezeket v vmi linket nyomnátok? 11/L
2011. máj. 2. 19:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Bocsánat, ohgy visszakérdezek. De kérdezted ezt már anyukádtól, vagy csak várod,hogy bsuzéljen?
2011. máj. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Pl. itt egy, de a kamaszpanasz.hu-n is körbenézhetsz, vagy beírod keresőbe.

[link]

2011. máj. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:29


Hogy kérdezzen a gyerek olyanról, aminek a létezéséről van csak halvány fogalma?

Ez az anya dolga lenne, nem az ő feladata, hogy kérdezzen.

Ahogy a terhességről, szüzességről, egyebekről se ő kérdezzen, ha már baj van, hanem a szülő időben beszéljen vele.

2011. máj. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! =)
2011. máj. 2. 19:36
 5/11 anonim ***** válasza:

Akár kérdezte, akár nem egy anyának tudni kéne, hogy ideje lenne felvilágosítani a lányát, legalábbis szerintem.

Remélem tényleg ennyi vagy, és nem valami fiatalabb leánykát világosítok fel. Bár azért anyuddal is beszélgess erről!

Először is kérdeznék tőled: Hogy nézel ki? Már úgy értem, hogy nem kezdesz nőiesedni? Ha még nem, akkor anyud lehet erre vár.

A menszesz az egy olyan vérzéssel járó időszak, ami általában 28 naponta következik be, és kinél-kinél meddig tart általában 5-7 napig. Amikor legelőször van havi vérzésed (menszeszed), onnantól kezdve testileg éretté válsz a teherbe esésre. Szóval ha van, lesz barátod védekezés (óvszer, esetleg tabletta stb.) nélkül még véletlenül se feküdj le vele. Magyarán, védekezés nélkül no szex! Ez nem csak azért fontos, hogy megelőzz egy nem kívánt terhességet, hanem azért is, hogy nemi úton terjedő betegségeket ne kapj el (óvszeres védekezés).

Ez a havi vérzés változó, hogy fájdalommal jár e. Van akinek egyáltalán nem fáj az alhasa, van aki görcsöl. De nyugi, erre az orvostudomány már sokféle hasznos gyógyszert megalkotott. Csak arra kell rájönnöd (szükség esetén), hogy neked melyik a jó. Ilyenkor a nők betétet, vagy tampont használnak, főleg kezdetben az előbbit ajánlom.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, ha valamit kihagytam a többiek biztosan kiegészítik majd. Nekem még nincs gyermekem, főleg akit már fel kéne világosítani. Szóval kicsit összeszedetlen, össze-vissza lett, de remélem azért kiigazodsz rajta.

2011. máj. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ma 19:45-ös vagyok.

Még annyit, hogy idő kell még beáll. Lehet ki is marad 1-2 hónap lehet, hogy nem 28 napra jön meg legközelebb.

Mondjuk nekem 1x maradt ki, utána szépen beállt erre a 28 naponta és 7 napra verzióra.

Görcsoldók pl.: ALGOFLEX-M, CATAFLAM.

2011. máj. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm és tényleg 11 vok és már nő a cicim. Úgyh nem hiszem h erre várt XD
2011. máj. 2. 19:50
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem se mondott soha semmit anya, szerintem tudja hogy szabadon szörfözök az interneten és ugy deritek ki bármit, ahogy akarok.:D
2011. máj. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A menstruáció azért van, mert minden hónapban megérik egy petesejted. Ebből és a hímivarsejtből lesz a gyerek. Ha nem történik megtermékenyítés, akkor a petesejt nem tapad a méhfalba és a méhnyálkahártyája lelökődik. Ezt vérzés kíséri, ami a puncidon jön ki minden hónapban. Tehát a menstruáció levált méhnyálkahártya vérrel együtt.
2011. máj. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó kommentáld előtti vagyok.

Itt még olvashatsz sok érdekes dolgot (ha még a suliban nem hangzott el): [link]

[link]

Még annyi, hogy jó ha befogsz akár egy kis zsebnaptárt és jelölgeted majd magadnak, hogy mikor volt menszid. Így könnyebb nyomon követni mikor várható legközelebb, főleg ha már beállt.

2011. máj. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!