Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális betegség lenne?...

Mentális betegség lenne? Anyukám magában beszél amikor úgy érzi vagy gondolja, hogy senki sem látja. Néha elég ijesztő.

Figyelt kérdés
Anyukám egy elég nehéz időszakon van túl.Most 52 éves.3 éve váltak el a szüleim,kiderült,hogy apum 10 évig csalta anyumat,ráadásul apu alkoholista is és majdnem szó szerint mondhatjuk,hogy kidobott minket otthonról,1 nap alatt kellett elköltöznünk minden cuccunkkal együtt.Sikerült házat venni,de 3 év után is csak a munka van vele.2 állása van,éjjel nappal dolgozik + a háztartás... idén év elején kiderült,hogy a barátja rákos.. :( nagyon durván kikészült,bár ennyi rossz dolog után ez nem is csoda.Én 21 éves vagyok,tényleg ott segítem ahol csak lehet és tudom.A kérdésem mégis arra irányul,hogy pár hónapja elkezdett magában beszélni,úgy értem,hogy nem olyanokat ,mint pl. amikor beszedi a ruhát és " na ez is végre megszáradt..." hanem amikor úgy érzi nem látja senki vagy nem hallja akkor magában beszél.Párszor már mentem ki úgy a konyhába,hogy rendesen magában beszél pl."Nem fogod elvenni tőlem a gyerekeimet te rohadt szemét.." :S persze úgy tettem mintha nem hallottam volna semmit,pedig ez már jó párszor előfordult :S... amikor úgy érzi,hogy lehet meghallottam olyan feltűnően elkezd dudorászni,mintha eddig is dúdolt volna,pedig elég levágós,hogy nem,mint kb. a filmekben.Eddig nem kérdeztem rá,mert nem tudom,hogyan reagálna a dologra.. 1 órája is kb. hallom,hogy az ajtóm előtt magában beszél és suttog,néha már ijesztő. Szerintetek van valami baja anyumnak? Normális válaszokat kérnék,mert ez most annyira nem poénos.... vagy ez lehet valaminek a jele?
2010. nov. 16. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Akárhogy is van, sokat nem tudsz tenni ellene. Ha mentális beteg lenne, akkor más tünetek is lennének. Talán viccesen megemlítheted neki, hogy képzeld anyu, hallgattam ahogy magadban beszéltél. De nagyon ne erőltesd a választ. Inkább legyél vele kedves, beszélgessetek. Ha komolyabbá válik a dolog, azt úgy is észre fogod venni.

2010. nov. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem mentális betegség, csak simán ki van készülve szegény :( nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe került, szerintem nem csoda, ha magában beszél, de vigyázz rá, figyeld, nem e romlik az állapota.
2010. nov. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát itt bizony elég komoly baj előjelei vannak nem a magában beszélés a baj hanem amit és ahogyan mondja.Túl sok rossz érte és kezd beleroppanni.
2010. nov. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szija.elöször is nagyon sajnálom ami veletek történt.:s igen,sztem ez egy elég komoly mentális betegség... 2 dologra is gondolok: 1. beleroppant a ondokba ahogy elözö válaszoló is irta,elég sok lelki baja lehet és ezért erre megoldás pszichologus..sztem elöször beszélj csak te egy pszichologussal erröl vagy pszicháterrel aztán valahogy probáld el vinni anyudat is...2. ha orvosra gondolsz mindneképpene z agyér el meszedés bár szerintem ez még korai de nekem a dédimnek is ez volt beszélgetett magával ö azt hitte van ott valaki..pl: veszegeted,képzelödött stb.... szóval sok szerencsét és eröt :)
2010. nov. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne ijedj meg, nem beteg, csak ki van készülve, a mentális betegségeknek egyéb tünetei is vannak. Egy nagy adag pihenés kéne neki, alapos beszélgetések, ha mással nem tud, akkor veled, és ahogy az első írta, vmi furfangos módon mondd neki, hogy anyu, mondtál vmit? Amikor magában beszél. lehet, hogy észre se veszi magát, mert az idegei máshol járnak. Beszélj vele mindenképp.
2010. nov. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Szerintem semmi baja csak most utálja az apádat és sztem nehéz a világgal tempót tartania ennyi szenvedés után...Nem akarok panaszkodni de fél éve nekem is nagyon sok problémám van...ha valakire mérges vagyok akkor elképzelem h ha ezt és ezt mondaná akkor én mit mondanék erre és akkor ő ezt válaszolná stb. és így kialakul egy úgymond párbeszéd magával, de semmi baj nincs ezzel
2010. nov. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Kedves tőletek!Remélem tényleg nincsen semmi baja,de ez előbb utóbb végülis úgyis ki fog derülni.Köszönöm tényleg,most egy kicsit megnyugodtam,mert néha olyan érzésem volt/van,hogy kezd megőrülni vagy nem is tudom... :/
2010. nov. 17. 14:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Ilyen velem is szokott lenni, de azt hiszem, én nem szoktam kimondani... Vagyis nem tudom. Különböző szituációk játszódnak le a fejemben párbeszéddel. Vagyis inkább valami olyan, hogy megtervezem, mit fogok mondani valakinek. De soha sem mondom azt ami ilyenkor eszembe jut. Nem tudom megmagyarázni, ne haragudj.
2010. nov. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
19%
Nem, de már nagyon öreg. Ki fognak hullani a fogai.
2011. okt. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!