Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mért várom ezt ennyire?

Mért várom ezt ennyire?

Figyelt kérdés
Bocsi az idióta kérdésért, de annyira várom (még nem jött meg). 12 éves vagyok. A barátnőm már menstruál, és azt mondja, eléggé kellemetlen. Elhiszem, csak amíg nem éreztem át, nem tudok ítélkezni. Lassan 4 hónapja tart a fehér folyásom (nincs szaga, nem csíp, nem viszket...),és mostmár nem fehér, hanem olyan nagyon nagyon halvány barna. Olyan érzékeny vagyok mostanában, hogy mindenen elsírom magam. Léci írjatok tanácsokat, hogy hogy tudnám megszüntetni ezt az érzést, mert nagyon rossz.
2011. máj. 3. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Örülj, amíg nincs, lesz neked még eleged belőle (rosszkor jött meg, rosszkor kezd fájni, elfogyott a betét/tampon, satöbbi). Amúgy nem késtél le semmiről.
2011. máj. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
szia:)én ma lettem 13 éves és pont a szülinapomkor jött megxDDhát eléggé utálom..eléggé sok vér folyik ilyenkor folyton betétet kell cserélni 1 nap olyan 7-8 ilyenkor..és amikor pisilsz akkor is véres lesz a wc papír..tehát nekem ez fúúúj:Dne várd..higgy nekem,szörnyű..
2011. máj. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
boldog szülinapot :) hát elhiszem, és sajnálom :/
2011. máj. 3. 14:29
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Akármilyen kellemetlen is, a menstruáció azt jelenti, hogy egészséges vagy és lehet majd gyereked. Nem is biztos, hogy Te szenvedni fogsz vele. Van aki meg sem érzi. Úgyhogy jó ha várod, mert úgysem tudod elkerülni.
2011. máj. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Én most a ciklusom 30. napján vagyok tegnap együtt voltunk vőlegényemmel. Reggel óta úgy görcsölök,hogy az ágyból kimozdulni sem tudok és még sem vérzek.. Még eztán jön a vérzés.. De am görcsoldó tabival jól lehet csökkenteni a fájdalmat. :) Én a szerencsésebb lányok közé tartozom. :) Nekem csak az első nap fáj a derekam meg a pocim (a teljes menses helyett) 5 napig tart a menstruációm (7-9 helyett) és 4 hétig nem jön meg (3 hét helyett) :) Így tehát a ciklusom 35 napos (28 helyett) Am nem olyan vészes.. Fáj a derekad meg a pocid és vérzel.. ennyi az egész,de ha veszel be görcsoldó tabit (Algo Flex M a legjobb) akkor megszűnik a fájdalmad. (:
2011. máj. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi :) én a fehérfolyásomtól örülök meg :/
2011. máj. 3. 18:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem olyan szörnyű, mint ahogy az egyik hozzászóló írta. A fehér folyás teljesen normális. Hamarosan menstruálni fogsz. A kedélyállapot lehet szörnyű, azt is a hormonok irányítják-ezen túl leszel hamarosan. Nyugodj meg, minden, ami veled történik belül, természetes.
2011. máj. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én is 12 éves vagyok! Nekem sem rég jött meg először. Énis pontosan ugyanabban a helyzetben voltma mint te... Csak nekem évig tartott a fehérfolyásom és nem volt barna soha. Csak miután megjött. Én is vártam... És az 1. alkalommal mikor megjött úgy éreztem hogy nem is olyan rossz mint amijennek beállitották barátnőim... 2. Alkalomnál már nem ez volt a véleményem! :S Nagyonn rossz!
2011. máj. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

19 éves vagyok!Majdnem 12 voltam amikor először megjött!Semmi fájdalom,semmi görcs,csak reggel úgy keltem hogy hoppá!

Mai napig jól viselem,még nem éltem szexuális kapcsolatot soha nem fájt,tényleg csak úgy volt!Nyűg sosem volt!

Mióta aktívan élek szexuális életet,azóta görcsölök egy picit,ingerült meg stresszes vagyok előtte 3-4 nappal,a melleim is feszülnek meg fájnak előtte 1, másfél héttel előtte már!De nem vészes,nem fájdalmas,nem nyűg,csak ha azt csinálsz belőle!

Ha rendszeresen betétet cserész,naponta többször tisztálkodsz nem lesz itt semmi baj!

2011. máj. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!