Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyász hogy vizsgál...

A nőgyógyász hogy vizsgál meg, ha még szűz vagyok?

Figyelt kérdés

Anyukám elakar vinni, mert van egy pár menstruációs problémám. Viszont még szűz vagyok, akkor hogyan vizsgál meg? Hallottam hogy van aki ilyenkor nem is vizsgál meg, de ha olyan a probléma hogy muszáj megvizsgálnia, akkor végbélen keresztül :S ha a végbelemen keresztül akar, akkor mondjam hogy akkor inkább szakítsa át a szűzhártyámat? Vagy olyankor mi van? :S Nagyon félek!


15/L


2011. máj. 5. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
2011. máj. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

szia!:)

ha megjött a menstruációd, akkor a szűzhártyádon amőgy is van egy kis rés, hogy a vér ki tudjon folyni. ezér használhatsz pl tampont is.

én is hallottam, hogy ha szűz vagy, végbélen keresztül vizsgál meg a doki, és én is nagyon féltem emiatt, először. de aztán nem volt rá okom, óvatosan, hüvelyen keresztül vizsgált meg. szerintem ne parázz ezen előre:)

17L

2011. máj. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem csak akkor van rajta lyuk, ha már megjött a menzesze....de mindegy:D


Általában megpróbálnak hüvelyen keresztül vizsgálni, és csak akkor végbélen keresztül, ha a hagyományos út nem járható. De az is lehet, hogy nem vizsgál meg, hanem elküld hasi ultrahangra:)

2011. máj. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%

Ne parázz rajta. A dokinak minden képpen mondd meg, hogy még szűz vagy. Ő megnézi és eldönti, hogy melyik lyukon fog megvizsgálni. Miért irtózol annyira a végbélen keresztül történő vizsgálattól?

Mikor én még nagyon fiatal voltam akkor került sor az első nőgyógyászati vizsgálatra -szintén menstruációs problémák miatt- végbélen keresztül vizsgált meg a doki, nem is engedtem volna neki, hogy benyúljon a puncimba.

Ne félj nem fáj még csak nem is kellemetlen a végbélen át történő vizsgálat. Kicsit szokatlan, de nem fáj.


A szüzességedet inkább ne az orvos vegye el.

2011. máj. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha látja, hogy nagyon parázol, akkor sehogy. Elvileg a végbeleden keresztül kéne.
2011. máj. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Van olyan orvos aki puncin keresztül és van, aki végbélen keresztül.
2011. máj. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!