Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Cukorbetegség és fogamzásgátlás?

Cukorbetegség és fogamzásgátlás?

Figyelt kérdés
Szeretnék azokhoz a nőkhöz fordulni,akik cukorbetegek!A kérdésem az lenne,hogy ki milyen fogamzásgátlási módszert használ(óvszer kivételével) és hogyan vált be neki?Nekem az orvos nemrég írta fel a Nuvaring hüvelygyűrűt,nemsokára elkezdem használni.Ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalat?
2011. máj. 7. 13:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én tablettát szedek, Jangee-t, direkt cukorbetegeknek ajánlják. Nekem bevált :)
2011. máj. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tényleg?!Nekem ezt nem is mondta a nőgyógyi.Lehet,hogy nem ismeri?Cukrodat nem zavarja meg?És mennyibe kerül?:)
2011. máj. 7. 13:15
 3/12 anonim ***** válasza:
Valami új fogamzásgátló, csak pár éve van a piacon. Semmi hatással nem volt a cukromra, annyi hogy van benne egy minimális tejcukor, azt be kell kalkulálni a szénhidrát adagba. Legutóbb 6200 volt a három havi adag.
2011. máj. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát akkor majd rákérdezek az orvosomnál legközelebb!

Tyűha!3 havi?Hát az jó ár ehhez a Nuvaringéhez képest.2 db gyűrűért(2 havi "adag") fizettem 7400-ft-ot.

Aha,de gondolom nem olyan számottevő a szénhidráttartalma.

Ezt a kezelőorvosod vagy a nőgyógyászod javasolta?:)

2011. máj. 7. 13:27
 5/12 anonim ***** válasza:
Nagyon minimális a tejcukor tartalma, csak az a kis bevonat rajta az :). Elmentem nődokihoz diabetikus szakvéleménnyel, hogy szedhetek tablettát. Ő meg ezt írta ki. Aztán utánanéztem a neten és nem egy helyen írták, hogy olyan alacsony hormontartalmú, hogy direkt cukorbetegeknek jó, mert nem bolygatja fel a vércukrot.
2011. máj. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értelek!:)Köszönöm!:)Nekem a kezelőorvos azt mondta mikor rákérdeztem a fogamzásgátlásra,hogy lehetne szedni tablettát,de az bezavarhat és inkább kérdezzem meg a nőgyógyit.Ő pedig egyből ezt a Nuvaringet mondta nekem.Ennek is nagyon minimális a hormontartalma,most teszem majd fel nemsokára az elsőt...hát kíváncsi leszek:)
2011. máj. 7. 13:36
 7/12 anonim ***** válasza:
Szivesen :) Nekem a diabetikus már évek óta mondta, hogy nem akar semmibe beleszólni, de ha kell a szakvélemény a tablettára, hogy szedhetem, akkor kiadja. Bár ők tudják mert minden cukorbetegnek más a kezelése. Én annyit hallottam, hogy tilos akkor, ha már vannak szövődmények.
2011. máj. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen,igen!

Mindenesetre rákérdezek majd legközelebb és akkor úgyis elmondja a véleményét róla!Még egyszer köszönöm!:)

Te mióta vagy cukros?És mennyi idős vagy ha nem vagyok indiszkrét?!

2011. máj. 7. 13:51
 9/12 anonim ***** válasza:
Mindjárt 4 éve lesz, 22 vagyok :)
2011. máj. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor mint én!:)Legalábbis az életkort illetően:)Én novemberben töltöm majd a 23-at,de ellenben veled én 19 éve vagyok már cukros.
2011. máj. 7. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!