Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlás? 1,5éve szedem,...

Fogamzásgátlás? 1,5éve szedem, lenne mégis egy kérdésem

Figyelt kérdés

Több mint 1,5 éve szedem, azonban most egy kérdés foglalkoztat, amire nem találok választ.

A kérdésem, a leírásban megemlíti, hogy 7nap után van védelem, és azt is, hogy miután rendszeresen szedem, mikor nem kell 7napig szedni akkor is fenn áll a védelem.


Nekem az lenne a kérdésem, hogy menstruációm nekem azon a napon jön meg, mikor 5.napja nem szedem a gyógyszert.

Ugye utána 2napra rá ismételten elkezdem szedni.


Majd miután ismét szedem, azaz 4napig addigra elmúlik a menstruációm. És ha szeretkezek a párommal, addigra már kialakult egy olyan védekezés, hogy nem eshetek teherbe, nem? < Szóval nem lehetek ekkor terhes?


Kicsit elgondolkodtam. Biztos, hogy nem lehet, hisz 1,5év alatt már kialakulhatott a biztos védelem.


Előre is köszönöm!


Átolvastam a gyógyszerem leírását (yasminelle)


2011. júl. 16. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
első 7 napos szünetben is védett vagy már
2011. júl. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én is yasminelle-t szedek,ezen én akkor kezdtem el parázni,mikor egy doki oldalán azt láttam,hogy abban a 7 napban nem véd a gyógyszer..4 éve szedem,de gondolhatod,milyen ideges lettem...elkezdtem kérdezősködni,az az egy doki azt mondta h nem vagyok védett,az összes többi pedig azt,hogy nem kell aggódni,ha csak nem csökkenti valami külső behatás a gyógyszert(antibiotikum,orbáncfű,gyógyszerek,stb),akkor védett vagyok azon a 7 napon is...na most én is így vagyok,hogy mindig kedden veszem be az utolsót és szombaton jön meg..de eddig semmi baj nem volt,remélem,ezután sem lesz...
2011. júl. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Védett vagy ha szeded rendesen a gyógyszert,még a gyógyszermentes időben is.Amúgy utolsónak annyit üzenek hogy 10 éve szedem a gyógyszert és még sosem volt belőle baj h ha a 7 napos szünetben voltam együtt a párommal.
2011. júl. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem, abban a bizonyos 7napban védett vagyok, de ugye utána megjön a menstruáció. És rögtön menstruáció után, ha csinálnám a párommal, akkor sem lenne semmi baj? Hisz újra szedem a gyógyszert..


Remélem érthető volt :)

És köszönöm

2011. júl. 16. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!