Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászati kivizsgáláson"ki...

Nőgyógyászati kivizsgáláson"kiderült", hogy PCOS-em van. Elküldött a dokim endokrinológushoz, ő továbbküldött vércukor és inzulintesztre, de ott minden oké volt. Lehet hogy nincs is PCOS-em?

Figyelt kérdés
Ezek után visszamentem a nődokimhoz aki azt mondta hogy PCOS nincs is,mivel nem igazolta az inzulinteszt.Mi a vélményetek erről?A PCOS mindig együtt jár inzulinproblémákkal??
2011. máj. 7. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez a PCOS dolog elég bonyolult, és néha maguk az orvosok sem tudják, hogy mi tartozik oda és mi nem.

Nekem is elvileg az van (magas tesztoszteron, ciszták a petefészekben, anovulatio). De inzulinrezisztenciám nincsen.

Milyen problémáid vannak?

2011. máj. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen meddőségi kivizsgálás alkalmával mondták hogy pco-m van,babát szertenénk.De amúgy semmi más tünetem nincs,nem híztam meg,nem szőrösödök,semmi ilyesmi,csak a menstruációs ciklusom nem oké.Igazság szerint 5 évig szedtem fog.gátlót,és miután 2009.szeptemberében abbahagytam,utána 1*jött meg spontán,azóta csak norcoluttal tudták meghozni.De most hogy szedem az euthyroxot 3 hónapja,múlthónapban megjött.:)))
2011. máj. 7. 21:41
 3/6 A kérdező kommentje:
Neked hogy derült ki?Valahogy kezelik neked,vagy nem lehet?
2011. máj. 7. 21:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Tabi előtt nem voltak gondjaid? Sosem értettem, ezeket az utóhatásokat miért nem mondják el a nőknek. Mindenki szedi, mintha cukorka lenne, aztán tessék:S

Nekem úgy derült ki, hogy mióta 15 éves koromban megjött, azóta sincs normális ciklusom. Kb. félévente volt vérzésem. Kaptam én is gyógyszert a pajzsmirigyemre, plusz tesztoszteron csökkentőt. Most várok türelmesen:) Azóta már normálisabban megjön, de szinte folyamatosan van vmi pecsételésem:( Mintha be akarná pótolni az előző éveket...


Ha csak pajzsmirigyed okozza a bibit, akkor helyre kellene jönnie a gyógyszertől, csak türelem:) Sok sikert, remélem hamarosan babás leszel!:)

2011. máj. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Gyógyszer előtt rendszeres volt,nem volt semmi probléma,viszont amióta abbahagytam azóta nem jön meg.De talán mostmár végre jót jelent hogy ennyi idő után megjött magaától...
2011. máj. 7. 21:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, reméljük, hogy csak a pajzsmiriggyel van gond, és a gyógyszer helyrerakja:)
2011. máj. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!