Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csütörtökön megyek endokrinoló...

Csütörtökön megyek endokrinológushoz. Milyen vizsgálatokra számítsak ott?

Figyelt kérdés
A doktornő mondta hogy 1 órás vizsgálatra számítsak,levetkőztet,és megvizsgál?Mit fog vajon vizsgálni??
2010. nov. 9. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Én még életembe nem voltam..De bnőm szokott menni..Pajzsmirigyével van neki valami..És neki ultrahang szokott lenni..
2010. nov. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit tervez, hogy egy órán át tart...

Amikor én először voltam, akkor időpontokat kértek nekem mindenféle vizsgálatra, de ezek mind más napokon voltak. Volt amúgy vérvétel, ultrahang, izotópos vizsgálat- de ezeket nem az endokrinológus végzi, ő csak megnézi az eredményeket. Ha az endokrin.-hoz megyek, ő csak ultrahangot csinál, megnézi a már korábbi véreredményemet, megtapogatja a pmirigyem és... azt hiszem enniy. De ez megvan 10 perc alatt. Ja, és nem kell levetkőzni, csak a nyakamat szabaddá tenni :-D

2010. nov. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, kihagytam! Vérnyomást is mér!
2010. nov. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az endokrinológia a belgyógyászat speciális ága, amely a belső elválasztású mirigyek betegségeivel foglalkozik:

1. tobozmirigy 2. agyalapi mirigy 3. pajzsmirigy 3/a mellékpajzsmirigy 4. csecsemőmirigy 5. mellékvese 6. hasnyálmirigy 7. petefészek 8. here.


Az endokrinológiai kivizsgálás folyamata:

.A beteg kórtörténete: panaszok-tünetek elemzése, családi anamnézis felvétele

.A beteg vizsgálata

.Laboratóriumi vizsgálatok (elsősorban hormonális vizsgálatok)

.Képalkotó eljárások (hasi / pajzsmirigy ultrahang, szükség esetén hasi CT, agyalapi mirigy MRI vizsgálatok)

.Ultrahang vezérelt (pajzsmirigy) aspirációs cytológia

.Gyógyszeres stimulációs tesztek melletti hormonvizsgálatok


Tehát mindez attól függ, hogy neked melyik szervedet vizsgálják.

2010. nov. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!