Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Óvszerhasználat melletti...

Óvszerhasználat melletti terhesség hogyan?

Figyelt kérdés

A kérdést azért nem a "Szerelem&szex"-be tettem, mert ott nem biztos, hogy komoly válaszokat kapnék...


Az óvszer biztonságossága ha jól tudom, 85%. Ez a 15%-nyi rizikó az emberi tényező (helytelen felhelyezés, megsértés, lecsúszik...) miatt van?

Mert sokat lehet olyanokról hallani, akik óvszer mellett estek teherbe. Ez akkor az ő hibájukból következett be?


Vagy: lehetséges, hogy az óvszer teljesen ép és mégis úgy lettek terhesek? (Én ezt kétlem...) Tehát lehet, hogy az óvszerek minőségileg sem 100%-osak?


Köszönöm a válaszokat!


2011. máj. 13. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

óvszerek között is lehet selejtes.

bár ez a ritkább eset.

terhesség lehet,ha pl. bent marad még orgazmus után akkor kifolyhat belőle,plusz még amiket írtál megsérti,szakad stb.

2011. máj. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Minőségi hiba néhány tizezrelékben előfordulhat. A helytelen használat okozhatja a nagyobb százalékot.
2011. máj. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%
ezért kell fogamzásgátlót szedni. Mondjuk nem tudom mennyi idős vagy
2011. máj. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
"Óvszerek között is selejtes" esetében utána csak észre lehet venni, ha kiszakadt. Vagy lehet annyira kicsi lyuk, hogy nem veszed észre?
2011. máj. 13. 14:15
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi, de inkább maradok az óvszernél (egészségügyi okai vannak). Csak érdeklődtem :)
2011. máj. 13. 14:17
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Mivel egy vékony gumiról van szó előfordulhat hiba. Elvileg. Ezért is _kell_ ráirniuk hogy nem 100% védelem.

Tehát ezt nem ők irják rá, hanem szabályozás alapján riratják velük.

Aztán a vásárló mérlegehet, hogy inkább ez vagy inkább más védekezés amiknek úgyanúgy van hátrányuk.

Itt gyakorlatilag csak arról van szó hogy a legjobb döntés lehetőségét kinálják fel neked és természetesen egy kalap alatt már előre ki is védtek mindenféle pert amit a nyakukba akaszhatnának, ha ez nem lenne ráírva.

2011. máj. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
gusztustalan vagy sem, még mikor nem szedtem a fog.gátlót. Együttlét után mi felengedtük vízzel az óvszert, így tutira kiderült volna, ha ki van szakadva. És akkor jöhetett volna az eseményutáni tabletta.
2011. máj. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem 100%-os az óvszer sem, és mindegyik másmilyen. Pl. amit mi használtunk, arra ráírták, hogy megfelelő használat mellett (tehát normálisan felhúzba, baleset nélkül) 97%-os védettséget ad. Tehát nem feltétlenül a te hibád, ha teherbe esel óvszer mellett,de azért mindent meg kell tenni, amit tudsz, hogy ez ne forduljon elő! Ugyanez igaz a tablettára meg mindenre, arra se írhatnak 100%-ot, mivel 100%-os védekezési mód nincs, csak az, ha nem szexelsz. Bár Szűz Mária óta tudjuk, hogy még az se 100%-os védekezés :)
2011. máj. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, elírtam, 87%-ot írtak az óvszerre, nem 97-et.
2011. máj. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

Én olyat nem sokszor hallottam még, hogy teljesen szabályosan használták a gumit, nem szakadt ki, nem folyt ki mellette, nem csinálták pár percig nélküle...és mégis terhes lett volna.

Olyat már többször, hogy gumi mellett lett terhes, de mindig kiderült, hogy az elején gumi nélkül kezdték, vagy kiszakadt, és nem ment el tabiért/elment tabiért, de nem használt.

A gumikat nagyon alaposan ellenőrzik. Persze ettől még előfordulhat selejtes, de akkor sem ennyi. Annak a 15%-nak legalább a 99%-a szerintem szakadásból és használati hibából adódik.

2011. máj. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!