Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egészségügyi kaparásnál...

Egészségügyi kaparásnál észrevehető a terhesség?

Figyelt kérdés
2011. okt. 30. 09:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A műtét során nem feltétlenül, de maga a beavatkozás pont a rendellenes vérzések miatt történik legtöbbször, úgyhogy a küretet több vizsgálat is megelőzi, ezek során pedig kiderülhet a terhesség!
2011. okt. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Aug.28.-án volt az utolsó norm.menzeszem.Szeptemberben(pontosan nem tudom hányadikán)volt egy kevés barnás folyásom.Okt.3.án voltam nőgy.nál,meg nem vizsgált csak ultrahangozott és azt írta a papíromra hogy bal ovárium norm nagyságú,benne 17mm-es tüsző,és hogy 10 napot ad arra,hogy megjöjjön a men.ha nem eü.kaparás.11.-én megjött de elég furán mert nagyon véreztem de csak pár órára.Ez 13-ig tartott.Éjjel egyáltalán nem véreztem,csak nappal pár órát.Aztán visszamentem, megint nem vizsgált meg és adta a laborba a beutalót. Ez volt 25.-én. A hematokrit értékem alacsonyabb volt az átlagosnál ami terhességre utal.Egyébként minden tünetem megvan.Émelygés,mellérzékenység,sűrű pisilés..stb.27.-én megvolt a műtét,de azóta se múltak a tüneteim.Mi lehet ez már?
2011. okt. 30. 10:23
 3/17 anonim ***** válasza:
A nőgyógyászati küretnél nem teljes "kaparást" csinálnak, csak mintát vesznek a méhtestből, és a méhszájról. Ezért a meglévő terhesség megmaradhat! A többi majd a leletek alapján dől el.
2011. okt. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szerintem az eü küretből nem derül ki a terhesség. Nem arra vizsgálnak, mert ez a vizsgálat feltételezi, hogy nem vagy terhes, hiszen ha terhes lennél, nagyon veszélyes lenne elvégezni, mivel vetélést okozhat.

Ez az orvos nagyon felelőtlen volt viszont, hogy meg se győződött róla, hogy terhes vagy-e. Október 3-án az uh túl korai volt a terhesség kimutatására, legalább 6 hetes terhesnek kell lenned, hogy kimutatható legyen, és ezt az utolsó menszesztől számítják.

Labor nézett egyáltalán hcg-t?

Bár amikor erősen véreztél, az veszélyesen hangzik, és lehetett spontán vetélés, mindenesetre csinálj egy terhességi tesztet, vagy kérj egy vértesztet hcg-ra, vagy egy uh-t (mostmár az uhának ki kéne mutatnia ha terhes vagy).

Remélem azért minden rendben lesz.

2011. okt. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem kért hcg-t,csak egy általános laborvizsgálatot!Szerdán csinálok egy tesztet aztán kiderül! Köszi a válaszokat,nagyon hasznosak voltak!!
2011. okt. 30. 18:58
 6/17 A kérdező kommentje:
Amikor véreztem egyáltalán nem görcsöltem,sőt egyáltalán nem volt fájdalmam.Már volt vetélésem és az iszonyú görcsökkel és magas lázzal járt nálam.Szóval nem tudom mi ez,de majd szerdán kiderül!
2011. okt. 30. 19:04
 7/17 anonim válasza:
Szia! Majd ird már meg hogy mi volt a teszttel. Nagyon szurkolok.
2011. nov. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Pénteken megyek nőgyógyászhoz(természetesen másikhoz)és beszámolok az eredményről!
2011. nov. 2. 09:46
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem azért vélekedett úgy a nőgyógyász, hogy nem vagy terhes, mert a vizsgálaton a petefészekben érett tüszőt látott, és terhesség alatt nincs peteérés.
2011. nov. 5. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A küret után biztos végeznek a kaparékból szövettani vizsgálatot, ebből talán kiderülhet a terhesség.
2011. nov. 5. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!