Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon erős menstruációs...

Nagyon erős menstruációs görcs és fizika témazáró. Hogy lehetne enyhíteni az előbbit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A problémám az,hogy a menzeszem első három napjában olyan görcsök törnek rám hirtelen,hogy könnyezik a szemem a fájdalomtól,és bele tudnék őrülni.Mellesleg van még egy gyomortáji betegségem,a reflux, ami a gyomorszájnál okoz még nagyon fájdalmas égető érzést.Holnap fizika témazárót írok, és félek,hogy mozdulni sem fogok tudni az iskolában ahogy ma sem.Tornagyakorlatokat, bármilyen ötletetet várok,ami nektek bejött.(Ja, semmilyen görcsoldó nem használ. )

Előre is köszi!:)


2009. márc. 11. 21:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
húú..na lássuk csak... próbáld ki hogy belefekszel egy meleg vizzell teli kádba,és elkezded maszirozni a méhed környékén. Most nem jut eszembe más,de ha igen irok :)
2009. márc. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%

Meleg vizes palack. Meleg kispárna a hasadra...

ŐŐ gyógyszer... nospa...algoflex M

2009. márc. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27%

régen amikor görcsölős voltam nekem se használt túl sok minden... (amióta fogamzásgátlót szedek szinte megszűntek hál' istennek) bevettem a görcsoldóimat: 2 nospa-1 algopirin, és fél literes palackba jó meleg vizet töltöttem és ülő helyzetben a hasamhoz tettem (a meleg tágítja az ereket, és emiatt csökkennek a görcsök) plusz áttekertem még a derekamat is egy meleg sállal, hogy hátulról se fázzak. ez sokat segített a helyzeten, de ez se mulasztotta el teljesen

neked azért sok sikert a dogához

2009. márc. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes tanácsot!:)

Eddig én azt a módszert használtam,hogy törülközőt teszek a hasamra és vasalóval melegítettem.Ez kb. másfél óra,mire elkezdi enyhíteni...meleg vizes fürdő csak fokozza, a meleg vízes palackot kipróbálom, remélem enyhíti a dolgokat.

Köszönöm a jókívánságot, a felkészülés megvan rá, már csak azt szeretném,hogy legyen erőm a tollhoz nyúlni és gondolkodni!:D

2009. márc. 11. 21:11
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

nekem 4 okos gyermekem van ,3 egyetemista,1 középiskolás (a 2. legjobb gimnáziumban)

(egyik chron beteg!)

én azt tanácsolnám,ha csak nem fizikusnak készülsz,maradj az ágyban,és édesanyád igazolja a hiányzásod.

2009. márc. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%
Tudom,h írtad,h gyógyszert ne mondjuk! Nekem is hasonló görcseim voltak...sőt az első és a második napon csak a wc-ig tudtam kimászni az ágyból és a 2 nap alatt folyamatosan hánytam! 1x kipróbáltam az algoflex forte-t és bevált! 20 perc után hatott is! Azóta mindig ezt használom! Ahogy tudom,h megjött beveszek 1et és onnantól semmi bajom sincs 5 napig :) Sok sikert a dogához! :)
2009. márc. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
33%
nekem is ilyesmi problémám volt. elmentem nőgyógyászhoz aki azt mondta hogy az ilyeneket hogy algoflex M meg az összes görcsoldót nem akkor kell beszedni amikor már görcsölsz, hanem mielőtt megjönne a menzeszed előtte mondjuk 1 héttel vagy napokkal előtte. mondjuk nekem felírt egy apranax nevű gyógyszert is, mielőtt megjön azelőtt kell szednem és csodálatos, de tényleg :)
2009. márc. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
33%
nekem sem vált be semmilyen "általános" görcsoldó, ekkor írta fel az orvosom az apranaxot, erős de használ!(elég a kisebb mg-s)
2009. márc. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 tade ***** válasza:
27%
En is nagyon gorcsolos voltam az elso 2 napban. Hasmenes-hanyas,hanyas-hasmenes, ez volt a program az elso 2 napban. De nekem is csak a fogamzasgatlo segitett. De nekem is egyszer pont matekdoga elott jott meg, es konnyeztem a doga alatt a fajdalomtol. A tanarnom, hal istennek eszrevette, elkisert egesz a vedonoig, es nyugtatott, hogy ne aggodjak a doga miatt, mert oneki anno az allamvizsga elott jott meg, es nem ment el, mert nem is tudott volna labra allni :) Annyit tudott tanacsolni, hogy oneki szules utan szuntek meg a fajdalmai. Gondolhatjatok 17 eves fejjel nagyon orultem az otletnek.
2009. márc. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9%

nem igazån èrtem az öszefüggèst vagy ti nök ti is a pi nå tok ba hordjåtok az eszeteket mint a fèrfiak

ès nem tudsz gondolkodni

2009. márc. 12. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!