Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Emiatt késhet a menstruációm...

Emiatt késhet a menstruációm már több mint 2 hónapja? Vagy más lehet a háttérben?

Figyelt kérdés

2 és fél éve menstruálok, mindig rendszeres volt, persze nem mindig a 28. napra jött meg, de orvos látta a 2 éves ciklusom és azt mondta rendben van.


Körülbelül 2-3 hónapja másképp táplálkozom, nagyon odafigyeltem mit eszem, kerültem az édességeket, cukros üditőket azóta se iszom, rengeteg zöldséget és gyümölcsöt eszem, de tény hogy ez a "megtervezett étrend" jóval kevesebb volt, mint az azelőtti (amikor bármit megettem időtől függetlenül) sosem voltam kövér 164 cm-el voltam 49-50 kg, azóta most 43-45 kg között mozgok, de hozzáteszem, nem koplaltam, napi 5szöri étkezés is mindig megvolt, sőt sokat mozogtam is! Most hogy rájöttem, hogy iszonyatosna nézek ki, kb 1 hete dupla adagokat eszem, akkor is ha már nem kívánom, most is egészségesen táplálkozom, de jóval többet próbálok.


Még mindig nem jött meg, utoljára március 11-17-ig volt meg. Tegnap kb 10 percig görcsöltem (enyhén) menstuációs görcshöz volt hasonló. Meddig várjak, mikortól nem halogathatom már az orvost?


Köszönöm a válaszokat! (17)


2011. máj. 17. 19:18
 1/6 A kérdező kommentje:
nemi életet nem élek!
2011. máj. 17. 19:19
 2/6 anonim ***** válasza:
A menstruációhoz kell egy bizonyos testsúly, ami kb. 46 kg. A tested jelez, hogy ez így nem jó. Ha visszahízol, vszínűleg helyrejön. De nem árt, ha lát orvos.
2011. máj. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha terhesség kizárva akkor lehet ciszta,vagy hormon zavar!Minél hamarabb menj el orvoshoz a saját érdekedben!Nekem 21 évesen volt egy öklömnyi cisztám.Tünetem ugyan ennyi volt,addig amíg ki nem fakadt és a hasüregbe ki nem folyt!Kórházba kerültem és megműtöttek.Azt mondta az orvos aki műtött,h.2 órán múlott az életem!Remélem Veled nem ez a probléma de a helyedben reggel mennék az orvoshoz.Úgy látom 17 vagy.Beszéld meg Anyukáddal és kísérjen el!Minden jót kívánok!
2011. máj. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyilván a fogyás lehet az oka, megzavarta a hormonháztartásodat. Ha eléred a normális testsúlyodat, valószínűleg rendbe jön magától, de azért nem árt a nőgyógyászodat felkeresni.
2011. máj. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
még nem voltam nőgyógyásznál, sosem volt semmilyen problémám ezzel kapcsolatban, de most aztán megijedtem :S ha vmi komolyabb bajom lehet, annak nincs más tünete? :S
2011. máj. 17. 19:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt más tünetem,csak a mensi elmaradása.Aztán egy elnézést,de wc-zésnél kifakadt az erőlködés miatt a ciszta.Ekkor akkora görcseim lettek,h.csak kikúszva az erkélyre tudtam segítséget hívni.Jött az orvos(szomszéd hívta ki) injekciót kaptam,irány sztk-ultrahang és ez után egyből a kórház -műtét.Lehet,h.csak a súlyod miatt van,de ezt inkább az orvos állapítsa meg!Ha nem voltál még nőgyógyásznál azt mondani kell vizsgálat elött és akkor úgy vizsgál meg.De lehet,h.egyből ultrahangoz.A mi sztk-nkban ott az ultrahang a nőgyógyászati szakorvosi vizsgálóban .Fel se kell kelni.Szorítok érted!
2011. máj. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!