Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon nem bírom a meleget,...

Nagyon nem bírom a meleget, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy 18 éves lány vagyok, és az a gondom hogy nagyon nem bírom a meleget. Az elmúlt napokban mióta meleg van, szinte ki se tettem a lábam itthonról 1-2 óránál tovább. Egyszerűen nem bírom. Tegnap is épp hogy elmentem bevásárolni, és max egy 4 villamosmegállónyit sétáltam, de a hazaúton már émelyegtem, szédültem, rosszul voltam és izzadt a fejbőröm. A szél nem fújt, fülledt volt a levegő, úgy éreztem megfulladok, pedig 20-22 fok lehetett.

Amint érzem hogy egy kicsit is ég a karom az erős napsütéstől, rosszul leszek, ingerült, ideges és legszívesebben szétrobbantanám a napot az se érdekelne ha többé nem lenne világos vagy meleg..ilyen hülye gondolatok vannak ilyenkor a fejemben.

Komolyan ilyenkor már élni sincs kedvem úgy hogy egész nyáron itthon roskadok..az elmúlt pár évben is max 1-1 hetet töltöttem máshol, pár napot mentem ki, és gyakran jöttek át hozzám így "úsztam" meg az egészet. De én ezt már nem bírom, nem volt egyetlen emlékezetes nyaram se, csak olyan hogy itthon ülök, gépezek, lefoglalom magam..volt mikor napokig tényleg semmit nem csináltam csak aludtam, éjjel is nappal is. Ennek így tisztára semmi értelme de nem tudom mit kéne tennem ellene. Menjek orvoshoz? Egyáltalán lenne értelme?

Vagy mi lesz később ha már rendszeresen dolgozni fogok, akkor nem játszhatom el hogy nem megyek be csak mert meleg van..

Most is hétvégére már 30 fokot is mondanak, előre félek, már le is mondtam mindenről amit terveztem és sejtem hogy egész hétvégén itthon fogok ülni..

Mit tegyek?:(


2011. máj. 19. 19:08
 1/10 anonim válasza:
45%

Hmmm... Nem lehet,h van rajtad fölösleg kg, túl sok háj?

Én is ilyen baromi rosszul éreztem magam,amikor a szülés után kövér maradtam. Ahogy lementek a kg-k jobban érzem magam.

Esetleg sürün törölgesd magad neves zsepivel, picit segít. Amúgy èn sem vagyok nagy nyár imádò...

2011. máj. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Régebben kövér voltam, az utóbbi 2-3 évben leadtam több mint 20 kilót. Nem hiszem hogy amiatt..
2011. máj. 19. 19:37
 3/10 anonim ***** válasza:
Igyál baromi sokat. :) Mentes víz, mert az a legjobb.
2011. máj. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


a Nap miatt ne idegeskedj, mégjobban megizzaszt a mérgelődés!

Mindenképp menj orvoshoz.


Jobbulást!

2011. máj. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én se bírom a meleget :(

Nem is szeretem a nyarat,városban élsz?

Mert akkor nem csodálom nem kapsz levegőt,ha a meleg keveredik a kocsik kipufogó gázával...én ha közvetlen ott megyek,akkor alig kapok levegőt,és érzem hogy szúr.

Sajnos ez ellen nem nagyon tudsz mit tenni.

Én úgy "vészelem" át a nyarakat,hogy víz víz...

és ha lehet strand,vagy hüsi lakás...

Amúgy ha van az embernek egy kis baráti köre,akkor élhet egy kis fordított életet,nappal alszik,éjjel mászkálás,vagy koncert akár...és máris van értelme :D

2011. máj. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Rengeteget iszok, most hogy jön a meleg napi 3-4 liter vizet is, jó hideget szóval ez is megvan :)

A nem próbálni ideges lenni dolgot próbáltam már, de amint érzem a meleget, egyszerűen ha egy autó ütne is el de akkor is arra fókuszálnék..nem bírom elterelni a gondolataim.

Amúgy igen, városban lakok, de nem a belvárosban ahol tele van autókkal, panelban, de ha nem megyek túl messzire akkor túl sok autót se látok.

Igen, épp ezért élek gyakran "éjszakai" életet, de nem biztos hogy menni fog ez nekem mindig.

Volt már hogy iskolába se mentem napokig, hetekig mert olyan hőség volt..nem bírtam elhagyni a lakást.

De lehet hogy a további fogyás még jót tenne, mert húsos vagyok még most is (170cm/69kg), mondjuk most is figyelek mindenre, mozgok, egészségesen eszem de nem igen mennek le a kilók..(bár úgy h egész nap itthon vagyok nem is csodálom).

Köszi a válaszokat:)

Akkor érdemes lenne azért orvoshoz mennem? És ezzel hova kéne?:S

2011. máj. 19. 20:50
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 172/68 vagyok és én is nagyon izzadós vagyok.. de nem ez a lényeg :)


Menj el a házidokihoz, hátha tud valamit. Bár a mai orvosok kakilnak mindenre :-/

2011. máj. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az én házidokim elég rendes (legalábbis évekig az volt:D már rég jártam nála), azért elmegyek, hátha. Köszi a választ :)
2011. máj. 20. 15:11
 9/10 anonim ***** válasza:
majd írj, hogy sikerült-e! :-)
2011. máj. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a melegintoleranciával dokihoz menj.Feltétlenül.
2011. máj. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!