Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fizikailag nem bírom már ezt...

Fizikailag nem bírom már ezt a meleget. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

szédelgek,alig bírok felállni és csak egyetlen kis ventillátorom van a lakásomban(albérlet,légkondit nem lehet berakatni).

másodlagos gondom,hogy még nincs hűtőm kb 2 hétig. főzni nem tudok,még a vajam is megromlott egy nap alatt. jobbhíján rendelem a kaját...


hogy lehet enyhíteni? Milyen taktika van a meleg ellen?

17L


2010. jún. 11. 22:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

én jó hideg sörrel védekezek, és az idő is gyorsabban tellik így!


lehet kapni barkácsboltban hűtőtáskát, amit lehet üzemeltetni konnektorból.

nem túl nagy, de a vajat és a tejet (meg a sört :P ) hidegen tudja tartani.

5000 - fekvőnyolcas árkategóriákban.

2010. jún. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
17/F vok és én sem bírom...a meleg fürdő segíteni szokott utána jobban érzem magam...
2010. jún. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
sok-sok folyadékot igyál! és mondjuk rakjál ki vízzel teli kis tálkákat..a párolgás hőelvonást okoz:)
2010. jún. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Aludj a kádban, vagy zárkózz be a hűtőbe!
2010. jún. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hidegvíz már csak van nem?


Meg áztasd be a lepedőt és úgy aludj

2010. jún. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Böse ***** válasza:
100%
Apám , egyik okosabb mint a másik: Az alkohol elvonja a vized a testedből, 35 fokos melegben más se hiányzik. Ha párásítod a levegőt azzal meg annyit érsz el hogy az izzadság nehezebben párolog el rólad, így jobban meleged lesz és mégtöbbet izzadsz, de továbbra se párolog el. Szerintem 2-3 óránként vegyél egy üveg ásványvizet, esetleg folyamatosan tarts a nyakadon/hátadon egy vizes törölközőt.
2010. jún. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha netán pesti vagy, egy kis hűtőt tudok kölcsönözni.
2010. jún. 12. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
En sokat zuhanyzom es allandoan vizes ruhaval a nyakamon/labamon vagyok, neha az egesz labamat/karomat is bevizezem. Sajnos en se birom a meleget (szerintem a 20°C az idealis rovidujju polos ido...) faj a fejem, szedulok es nyomott vagyok egesz nap, raadasul vizesednek a vegtagjaim is. Egyelore ezt tudtam ra kifejleszteni, mondjuk nekunk van legkondink, de csak az egyik szobaban, es most meg nem megy, ki kene tisztitani... Ha van ventillatorod akkor ha vizes ruhaval benedvesited magad, akkor marha jol fog esni ra a ventillator hidege. Sokat zuhanyozz huvosebb vizzel, huzd be a fuggonyoket es ha teheted (ha berhaz) inkabb az ajton at szelloztess. Uditot stb. tudsz hideg vizben huteni.
2010. jún. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Sok folyadékot kell inni és ha teheted, akkor legyezd magad valamivel, ha már nem segít a ventilátor.
2010. jún. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem sokat tudsz tenni. Sokszor tusolj+vizes törölköző.

Amúgy 17 évesen egyedül élsz?

2010. jún. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!