Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Állítólag a 3D ultrahangos...

Állítólag a 3D ultrahangos vizsgálat kimutatja a méhet is, tehát látni annak állapotát, akkor ki lehet váltani ezzel a rákszűrést?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok:A rákszűrés kellemetelen,valakinek fáj is és eleve nem épp kényelmes a helyzet,elég ciki a szégyenlőseknek meg nagyon,míg a 3D ultrahang se nem fáj,és vetkőzni sem kell.


Mi az a hüvely ultrahang?itt valaki írt róla

Ez mi célt szolgál,hogyan kell ezt elképzelni?


2011. máj. 23. 19:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Hüvelyi ultrahangon a méhnek a méretét lehet látni, meg a nyálkahártya vastagságát.

A rákszűrés az CITOLÓGIAI vizsgálat, azaz a SEJTEKET nézik meg. A sejteket pedig csak mikroszkóppal lehet látni.

Úgyhogy nem, semmiképpen nem váltja ki.

2011. máj. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Mellékesen a hüvelyi ultrahangnál egy ultrahang készüléket dugnak fel a hüvelybe. Ott is le kell vetkőzni, és ugyanolyan kellemetlen...

De a rákszűrés nem fáj, ha a doki normálisan csinálja.

2011. máj. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Még egy olyan kérdésem lenne,hogy van hogy kacsa nélkül simán pálcikával vesznek mintát és van amikor kacsával.Akkor most kacsa segítsége nélkül is lehet a sejtekből mintát venni?,ha igen mi szükség a kacsára mert mindenki minimum feszítő,kellemetelen,hideg érzésről beszél,de van aki leírta neki fájt is,míg azért egy sima vékony pálcika felvitele kevésbbé kellemetlen,már csak a vastagság miatt is.

Lehet azért félünk a nőgyógyászati vizsgálattól? már ha magamból indulok ki,mert nem csak arról van szó hogy olyan testrészedet kell megmutatni,ami a legintimebb és amit a legkevésbbé akarsz,és igen kellemetelen és természet ellenesnek tűnik a helyzet,hogy ott kell szétfeszített lábakkal egy idegen előtt lenni és egy hideg fémet rak fel,hanem soha nem is volt lehetőség többésgünknél semmiféle beszélgetetésre az orvossal akár fiatal felnőttként,vagy kamaszként,nem volt lehetőség felvilágosítás és ismertetés szerzésére,sem az orvos megismerésére sem.Ez szerintem a leginkább meghatározó a félelmeinkben is.

2011. máj. 25. 17:22
 4/21 anonim ***** válasza:

Pálcikával akkor vesznek kenetet, ha pl. vmilyen fertőzés van, és csak a hüvelyből kell. Azért kell a kacsa, mert ha nem feszíti szét kicsit, nem látja a méhszája. A méhnyakrákvizsgálathoz meg a méhnyakról kell a kenet.

De felesleges ennyire parázni tőle. Nem a legkellemesebb, az tény, de kb. fél perc. Egy gyantázás ezerszer rosszabb...

2011. máj. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
értem és régebben volt a tv dokik a viasaton és ott meg azt mutatták hogy amerikában van kisebb,más anyagból készült kacsa és azt használják szűzeknél,ott igaz nem mutatták meg is vizsgáltak egy lányt és egyáltalán nem fájt neki.Nálunk gondolom úgyan azt a kacsát használják szűzeknél is,mint nem szűzeknél?
2011. máj. 25. 18:00
 6/21 A kérdező kommentje:
Az mitől függ hogy valakiknek alíg nyitja szét a kacsát,valakik meg arra panaszkodak hogy teljesen széthúza és arra szokták mondani hogy fáj?Ennek oka van,vagy orvoson múlik,annak ügyességén?
2011. máj. 25. 18:02
 7/21 anonim ***** válasza:

Gondolom még sosem voltál vizsgálaton, csak beparáztattak...

Nincs benne semmi extra. Nem fogsz szétrepedni, nem feszíti szét annyira. Kicsit széthúzza és kész. Nyilván annyira, hogy lásson.

Amerikához meg ne hasonlítgassuk a magyar eüt, mert felesleges. Csoda, hogy van pénz kötszerre..

Nem fognak 3*annyiért más eszközt venni. Egyébként nem tudom szüzeket mivel vizsgálnak, én nem voltam szüzen orvosnál.

De gondolom ott van kisebb kacsa.

2011. máj. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem voltam még vizsgálaton,de több bartánőm volt és szűzen mentek és ugyanúgy csinálták mint nem szűzeknél,de eltérőek vagyunk lennt is,valakinél simán az orvos újjal be tud nyúlni mielőtt a kacsát betenné,valaki meg tök szűk és fáj neki,ha egy újjal benyúlnak.Akik bartánőim voltak már rajta azoknál igen eltérő volt a tapasztalat,aki szükebb volt annak fájt kicsit azt mondta,meg a hideg kacsára panaszkodtak,hogy a hideg hatás miatt még inkább akaratlanul is összehúzza magát az ember amott, meg hogy nem csak feszítő érzés volt,aki meg nem volt olyan szűk annál nem fájt csak feszítést érzett.
2011. máj. 27. 19:28
 9/21 A kérdező kommentje:
De nem paráztattak be,meg ijjesztegetek,hanem elmondták kinek milyen volt.De persze hogy parázik az ember,ha arra gondol,terpesz eleve be egy vadidegen előtt és felnyomnak majd egy fémet beléd.Még jó hogy ez a tudat rossz érzés,meg megalázó már rá gondolni is.Persze nem azt jelenti hogy nem fogok soha elmenni,de fel kell még rá készülni,meg ügyes,megértő dokit találni.
2011. máj. 27. 19:31
 10/21 anonim ***** válasza:

Jó, de azért ekkora problémát nem kell belőle csinálni. Én is annyira izgultam az első előtt, hogy szinte remegtem. Aztán rájöttem, hogy tök felesleges parázni, mert nincs benne semmi szörnyű, ha normális a doki. Nem egy henteshez kell menni:)

Az meg hogy a kacsa hideg...hát hideg, de mégis mit csináljon vele?:D Azért nem a hűtőből veszi ki, nem kell aggódni.

2011. máj. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!