Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egyszer használatos gumikeszty...

Egyszer használatos gumikesztyű mennyire higiénikus?

Figyelt kérdés
Tampon felhelyezéséhez szeretném használni, mivel olyan helyen leszek ahol nincs mosdó!
2011. máj. 28. 15:19
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Vettem applikátoros tampont is, de egyszerűen nem bírom használni.
2011. máj. 28. 15:23
 2/16 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy van tárolva.


Mivel a hüvely sem steril azért nem kell abszolút sterilizálni a dolgokat.



Egyébként sztem az is bőven elég ha lenyírod a körmöd, vagy kikörömkefézed, és 2x-3x jó melegvízzel, szappannal tisztességesen kezet mosol.


Vagy aplikátoros tampon, de figyelmeztetlek, hogy az is csak ipari tisztaságú, a gépek utántöltésénél a munkások összefogdoshatják az alapanyagot, és az applikátort is.

2011. máj. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Sima 1x használatos szerintem nem olyan jó megoldás.

Inkább használj kézfertőtlenítő gélt és kendőt. Az sokkal hatásosabb.

2011. máj. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Viszont csak most olvastam a második hozzászólását. Egyáltalán nem igaz amit a tamponokról írt. Kötelezően sterilizálva vannak. Nem fertőtlenítve. Sterilizálva.

És senki sem nyúlhat hozzá. Nagyon szigorú szabályok vannak (dolgozott ismerősöm ilyen gyárban). Már a bedobozolt tamponokhoz is csak kesztyűvel lehet nyúlni és ha bármilyen szennyezés éri a dobozt kirúgják a munkást.

Azoknak a tisztaságában nyugodtan meg lehet bízni.

2011. máj. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

ma 15:28



Maradjunk annyiban, hogy 1 évet lehúztam a Csömöri tampongyárban.


Te jártál már a kapun belül? ;)


Sterilizálva, ja persze...

2011. máj. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én pedig gumikesztyű csomagoló üzemben dolgoztam... ej...ej... hát mit mondjak? Nem, inkább nem mondok semmit. :))


Vegyél fertőtlenítő folyadékot vagy kendőt, de kapni már spray verziót is. Szerintem ezzel érsz a legtöbbet, ezzel tamponhasználat előtt és után is meg tudod "mosni" a kezedet.

2011. máj. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

ma 15:38


Melyikben, hol mikor?


Én Procter & Gamble Higgínett, és Tampax tamponokat meg allways betéteket gyártottam, ha kell még a felépítését is leírom neked + az anyagok nevét, jellegét.

2011. máj. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ja és még annyit, hogy gumikesztyűvel elég kellemetlen lehet felrakni a tampont, ugyanis ez nem egy csúszós anyag. (max. ha megnyálazod, de akkor most milyen higiéniáról beszélünk?)


És a legtöbb kesztyű tartalmaz egy finom port, amit műtét előtt lemosnak a sebészek a felületéről, de neked okozhat kellemetlenségeket. (allergia, irritáció)


És hát mondom: nem csúszik. :P

2011. máj. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Törlőkendő a kézre, vagy kézfertőtlenítő zselé ami elpárolog. Drogériában lehet kapni. És intim törlőkendő a tampon "bemeneti helyéhez". Fölösleges a gumikesztyű, nagyon béna benne az ember, próbáld meg a zsinórt megfogni vele:-( Én még takarítani is utálok benne, csak az ekcémám miatt vagyok kényleten...
2011. máj. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Szerintem is kézfertőtlenítő, az majdnem 100%-os.

És a gumikesztyű felületéről a sebészek nem mosnak le semmit... Belül van sima egyszerű hintőpor....

2011. máj. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!