Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan húzzam ki a tampont,...

Hogyan húzzam ki a tampont, ha még szűz vagyok?

Figyelt kérdés
Nyilván felhelyezni viszonylag könnyű, de odabent "megdagad" a vértől, nem? Hogyan tudom kihúzni ugyanazon a szűk kis nyíláson a szűzhártyámon, anélkül, hogy megsérteném?
2011. máj. 30. 12:10
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
Ne használj tampont.
2011. máj. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

A tampon általában el sem éri a szűzhártyát, ha jól van felhelyezve,tehát nem kell amiatt aggódnod,hogy kihúzva átszakítja azt.Ha még szűz vagy,használj mini tampont,azzal még kisebb az esélye,hogy felsérted a szűzhártyát.


A szűzhártya egyébként rugalmas,szerintem tud annyira tágulni,hogy egy tampon a rajta található természetes nyíláson átférjen.A tampon "dagadását" a hüvelyizomzat szorító hatása korlátozza.Sosem fog odabent akkorára "dagadni" egy tampon,mint ha például beledobod egy vödör vízbe.Hamarabb kicsúszik,minthogy akkorára "nőne".És minél jobban megtelik,annál könnyebben kivehető.Egyébként még egy megtelt tampon is lényegesen vékonyabb,mint egy pénisz.

2011. máj. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért van a végén a madzag. Ott kell kihúzni.
2011. máj. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha kissebbet használsz akkor könnyebben kijön,de lényegtelen h. szűz vagy e vagy nem.Amúgy megfogod a madzagot és ne lefele(függőlegesen) hanem egy kicsit magad felé(vizszintesen)húzd h. és közben ki is nyomhatod ha nagyon nem akar kijönni(olyan min a kaki nyomásnál csak a hüvelyedet mozgatod,de ez rá is van írva a tampon használati utasításánál)
2011. máj. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 sine.lacrimna ***** válasza:

ugyanúgy kell kihúzni mintha nem lennél szűz.

Van a dobozában egy kis tájékoztató papír.Érdemes elolvasni mert sok információ van benne, nem csak a felhelyezésről.

2011. máj. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nekem ob. tampon kijukasztotta szűzhártyámat....ennyit errőll..
2011. máj. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 sine.lacrimna ***** válasza:
kizárt
2011. máj. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
30%

ma 12:16 - nagyon sok tévedés van abban amit írsz. Sok lánynak nagy szűzhártyája van, amin igenis Átmegy a tampon! És nem mindenkinek rugalmas, tágulékony.

És általában eléggé megdagad a tampon, ki meg biztos nem csúszik!

Lehet, hogy csak félreértettem, amiket írtál, de a lényeg, hogy szegény kérdező ne téves, félreérthető infókat kapjon, rosszul járhat.


Tapasztalat, nekem elszakította.

20/L

2011. máj. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves 16:11-es Válaszoló!


Ne haragudj,de elolvastad figyelmesen amit írtam? Hol mondtam én olyat,hogy nem fér át a szűzhártyán a tampon? Sehol,épp ellenkezőleg...


Ha eddig még nem tűnt volna fel, itt már nem arról van szó,hogy a kérdezőt le kell beszélni arról,hogy szűzként tampont használjon, ugyanis a kérdéséből ítélve már megtette...Én az aktuális helyzetére próbáltam reagálni.Szűz lányoknak nem célszerű tamponnal kezdenie,ez a napnál is világosabb,én betétet használtam,amikor még szűz voltam...


De mivel a kérdező ezen a ponton már túl van,így igyekeztem olyan információval szolgálni,amelyet a tamponok tájékoztatójából bárki megtudhat.Vagyis,hogy az,hogy valaki szűz,nem feltétlenül jelent akadályt,mivel a szűzhártyán van természetes nyílás,így megfelelő módon használva a tampon nem valószínű,hogy szakadást okoz.


A hangsúly pedig a "megfelelő mód"-on van...Vagyis helyes szögben és mélységben felhelyezve,ami a gyakorlatlan tamponhasználóknak általában nem megy elsőre...Mint például ahogyan Neked sem ment (ezek szerint)...


De ettől még nem kell általánosítani és ráijeszteni a kérdezőre.Ha ő ügyesebb volt,meglehet,hogy az ő szűzhártyája még teljesen ép...


A 12:16-os voltam. 25/N

2011. máj. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 sine.lacrimna ***** válasza:

35/L

a tampon nem szakítja át a szűzhártyát.

Kérdezzetek meg egy nőgyógyászt valamelyik egészségügyi fórumon.Ő is ezt fogja mondani.

2011. máj. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!