Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Honnan tudhatom ha Candidám...

Honnan tudhatom ha Candidám van? Elkaphatom közös fürdőszoba használattal?

Figyelt kérdés
szobatársamnál diagnoszizálták ezt a baktériumot , mennyi az esélye h elkapom ?
2008. febr. 19. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha fogékony vagy rá akkor elég valószínű.Nagyon ügyeljetek a higiéniára.Onnan tudhatod,hogy viszket,és fehér bő folyásod van.Már lehet kapni rá vény nélkül is kúpot,de azért jobb ha doki is lát.
2008. febr. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A candida nem baktérium,hanem gomba. A gomba minden ember szervezetében benne van és szükség is van rá,hogy a baktériumok ne terjedjenek el. Aki sok antibiotikumot szed,annál nagy a valószínűsége,hogy elszaporodik a gomba,mert a bacik kihalásával felbomlik az egyensúly. A gombás megbetegedésekre a legjobb gyógyszer a Nozoral tabletta,de csak igen indokolt esetben ajánlott.


Közös fürdő használatával nem fogod elkapni a fertőzést,de ahogy az előttem szóló írta,fontos a higiénia!


Jó egészséget!:)

2008. febr. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést,a hozzászólásomban elírtam: Nozoral = Nizoral
2008. febr. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
32%
Simán el lehet kapni közös fürdőhasználattal.Aki fogékony rá az mindenhogy elkaphatja,mint pl.én.
2008. febr. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A kandida egy gombafajta. Ezt semmiképpen nem kaphatod el közös fürdőszobahasználattal. Ez kizárt dolog.

Ha a partnered fertőzött, akkor nemi úton tudod elkapni. Másképp semmiképpen sem.Ne félj, nem fogod elkapni.

Amúgy elmehetsz egy vértesztre és ott kimutatják.

Torokváladékból is kimutatják könnyen. AMúgy ez még aktuális nálad?

2012. márc. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!