Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Januárban próbáltam tampont...

Januárban próbáltam tampont feltenni, de nem ment. Az ujjam könnyen "felcsúszik", valamit rosszul csinálhattam, hogy nem sikerült?

Figyelt kérdés
Azóta még nem próbáltam,csak nem annyira szeretem a betétet,anyu azt mondta,hogy majd nyáron kipróbálhatom,mert azt figyelni kell,nem szabad sokáig bent tartani.Mondtam,hogy jó rendben,ő nem tudja hogy már próbáltam.De ha osztálykiránduláskor,osztályfényképezéskor vagy ballagáskor meglesz inkább tampont szeretnék használni.Előtte azért ki kéne tapasztalni.mit csináljak?Mert ha legközelebb mikor megjön ha megpróbálom és sikerül,akkor lehet,hogy párszor azt használnám,és észrevenné anyum.Nem szeretném becsapni,de tudom,hogy ha elmondanám neki mérges lenne,mert hogy 2évig kibirtam betéttel és most meg már nem birom ki nyárig.Tippek,hogy mit tegyek?
2009. márc. 18. 14:42
 1/9 A kérdező kommentje:

ja ezt kihagytam:

természetesen ob. MINI-vel próbálkoztam és az nem ment,de az ujjam meg fel tudom dugni.De hát a mini az kb. olyan mint egy ujj vastagságra nem?

2009. márc. 18. 14:44
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az újjaddal gondolom érzed,hogy nem teljesen egyenes a hüvely,van benne egy természetes iv,ha ezt megérzed és abba az irányba nyomod a tampont sikerülni fog.Probálkozhatsz többféle pózban is,van akinek a wcn ülve könyebben megy,vagy a fél lábad felrakod a kád szélére esetleg.Sok szerencsét:-)
2009. márc. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A tampon jó választás volt.Amivel gondod lehet esetleg, hogy nem voltál nedves eléggé.Nem tudom hanyadik napodon próbáltad ki, de ha nem az elején, akkor megesik hogy nem iskerül még így elsőre.

A pozíció is nagyon fontos, gondolom követted az utasításokat, és nagy terpeszben, egyik lábaddal vmire felrakva próbáltad. Ha nem akkor is nehézkes.

Próbálj meg lazítani, ne görcsölj rajta, hidd el, ha egyszer sikerül, utána már gyerekjáték.Sok sikert!

2009. márc. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyik láb a kád szélén, másik a talajon, lábak alaposan széttárva. Középső ujjad a tampon végén, és szépen lassan irányítani befele - tövig!!!!!
2009. márc. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Próbáld meg (picit) /vízzel/ nedvesiteni, vagy étolajjal bekenni.

Csak a kezdetekben!

2009. márc. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat.Hát úgy volt,hogy 1. nap nem otthon voltam mikor megvolt.Így a 2. napon próbáltam feltenni,és aránylag sok volt.Persze ez relatív kérdés,hogy mi számít soknak...
2009. márc. 18. 17:24
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az lehet a gond,hogy nagyon fel akarod rakni, és talán erölteted. Ilyenkor a hüvely izmei összehúzódnak, és nem fogod tudni felnyomni a tampont.

Először is nagyon fontos, hogy ne görcsölj, ne feszítsd meg az izmaid. Másodszor ne tartsd vissza a lélegzeted addig , amíg felnyomod, mert ezzel is csak a görcsös tartást segíted elő. Lélegez egyenletesen.

Ha az egyik láb fent, amásik a kád szélén nem használ, akkorkapj elő egy törülközőt, feküdj le, húzd fel a lábaid, és úgy próbálkozz. Nagyon finoman told fel, ne eröltesd, mert akkor nem fog menni.

Ha már így menni fog, akkor megszokod, és utána simán állma is menni fog.

Azt meg nem értem, anyukád miért lenne ezért mérges. Az, ha vki tampont használ nem egyelő azzal, hogy már nem szűz. (Gondolom, valami ilyesmi lehet a háttérben...) És sokkal higiénikusabb és kényelmesebb is, mint a betét. Én már csak tudom, mert fél életemet végigsportoltam, és ahhoz képest későn kezdtem el a tampont. Pedig micsoda különbség! És mennyivel felszabadultabb tőle az ember lánya!


Minden jót!

2009. márc. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi a tanácsot Neked is.Egyébként én majdnem fekve próbáltam.Csak elvette a ledvem,hogy nem ment.Pedig figyeltem hogy ellazuljak,sőt még előtte figyeltem a légzésemre és mondogattam,hogy sikerül.De nem.

Anyum azért haragudna mert megbeszéltük,hogy csak nyáron kezdek tampont használni/kipróbálni.Ha most elkezdeném használni feltűnne neki,hogy nem fogy a betét/a nővérem csak tampont használ,anyum csak itthon használ betétet/

De majd valamit kitalálok,talán nem lesz baj,ha 1-2x tampont használok.:)

2009. márc. 19. 17:07
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem értem, mit változtat a dolgon, ha nem nyáron használsz tampont, hanem uram bocsáss, 3 hónappal előbb? Anyukád megértheti, hogy lesz ballagás, meg osztálykirándulás, amin szeretnéd magad jól érezni, sokkal felszabadultabban.

Nincs abban semmi ráció, hogy csak június 01. után lehet kipróbálni. Ülj le vele, és beszéljétek át.

(Amúgy a betétet ki lehet venni a csomagból, és kidobni...nem hinném, hoigy a kukát ellenőrizni fogja, hogy véres volt-e a betét vagy sem...)


Minden jót!

2009. márc. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!