Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért van állandóan hüvely...

Miért van állandóan hüvely heveny gyulladásom? Mivel tudom kezelni, megelőzni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 4. 12:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nőgyógyász? Mindenképp szakemberre bízd a dolgot. Ha már voltál dokinál, de nem használt a kezelés, menj vissza, vagy menj másik orvoshoz, a lényeg, hogy házilag meg vény nélkül kapható izékkel ne akard megoldani.
2011. jún. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy nincs rendben a hüvelyflórád...

Tanácsos hüvelyflóra visszaállító kúpot használni (pl.: Vitagyn C -ez applikátoros).

Voltál nődokinál és ő megállapította ezt??? :(

Én most voltam term.gyógyásznál,és ő mondta,hogy kifejezetten természetes anyagokból össze lehet állítani ilyen hüvelyvisszaállító krémet,amit a tamponra rárakok és felrakom magamnak!

Szedhetsz A vitamint és E vitamint is valamint Propoliszt.

A Propolisz egy természetes antibiotikum,gyulladáscsökkentő,erősíti az immunrendszert és még sok minden más is.Keresgess utána! :)

Remélem segítettem,üdv.

2011. jún. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A kezeléshez orvosra van szükség mindenképpen.
2011. jún. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 12:27

(kimaradt még ez :) )

Lehet,hogy van valamiféle gombás fertőzésed vagy valami baci,amitől mindig van vagy visszatérő.

Ezt a nődoki kitudja tenyészteni és így célzottan kezelni a problémát...de a többit attól függetlenül,hogy rendbe legyen a hüvelyflórád használhatod.

A Vitagyn C az vény nélküli!

2011. jún. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Lovw moon női betéttel
2011. jún. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Persze,hogy voltam orvosnál.:)De az sem állapot hogy sosem tud neki csinálni semmit....:S És folyton visszajön.Már ott tartok h elég ha kicsit leülök a padlóra,vagy mezítláb mászkálok,mondjuk míg kiszaladok egy pohár vízért...Legfőképpen akkor érzem a fájdalmat mikor a párommal vagyok.:((
2011. jún. 5. 21:52
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat,továbbiakat is szívesen várok!
2011. jún. 5. 21:53
 8/15 anonim ***** válasza:
Keress egy másik nőgyógyászt, aki rendesen kikezel.
2011. jún. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
én is pont ezzel a problémával szemvedem.én elmentem a nőgyógyászhoz dalacin hüvelykrémet kaptam rá és pimafucort krémet de ezeket csak szakorvos írhatja fel!
2011. jún. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Életmód váltással első sorban.

Én a következőket tenném: (ahogy tettem is, mert én is hasonló cipőben jártam évekig...)


1) Orvos váltás, részletes kivizsgálás, kenetvétel, célzott kezelés, kikezelés!


2) Partner kezelése, vizsgálata ugyanolyan fontos, egy szimpla gomba esetében is!


3) Nem tudom szedsz-e fogamzásgátlót, ha igen, akkor arra készülj, hogy amíg nem teszed le, nem szűnik meg a próblémád. Én letettem.


4) Betegség, kúpkezelés alatt, és után még jó ideig, mindent nagyon alaposan fertőtleníts, heti többször a WC-t, fürdőkádat, gyakrabban cserélj ágyneműt, hogy ne ezektől kapd vissza. Fehérneműket is természetesen. Én vettem pamut bugyikat (nem tangát), és azokat hordtam, és mosás előtt Neomagnolba beáztatva (gyógyszertárban kapható) fertőtlenítettem, majd hatvan fokon mostam őket. Ezt egy-két hónapig érdemes, nem nagy ügy egyébként.


5) Étkezés alapvető megváltoztatása. Cukor, finomított élelmiszerek, tartosítószerek elhagyása, vitamindús táplálkozás. Ez erősíti a szervezeted, ezzel csak használsz magadnak.


6) Nem tudom mit használsz intim tisztálkodásra, de ne vidd túlzásban. A bolti szintetikus szarokat hagyd el (mint a Lactacyd és társaik). Szerezz be Sövénykúti kecsketejes szappant, az nem irritál és támogatja a hüvelyflórát. Azt használd tisztálkodásra.


7) Mondanom se kell, hogy sose ülj le máshol a WC-re, csak otthon. Pisilés előtt moss kezet alaposan. Tampont, de inkább betétet gyakran cserélj. Cseppents rájuk egy-két csepp teafa illóolajat, az nem engedi majd, hogy elszaporodjanak időközben rajta a bacik, gombák.


9) Én ennek érdeklében a következőt tettem: A gombám kikezelték, akkor nekikezdtem egy Gynevac kúrának ( [link] Ez egy injekciós kúra, amit a fenekedbe kapsz 10 naponta. Megfelelő bacikat tartalmaz, 5 injekcióból áll. Olvass utána. Ezzel párhuzamosan elkezdhetsz egy Vitagyn C hüvelykrém kúrát, melynek leginkább az a jellemzője, hogy savas közeget biztosít, amelyben jobban tapadnak, szaporodnak el a jó bacik. Ezt követően pedig lehet egy Gynoflor hüvelytabletta kúrát csinálni, mely szintén a visszatelepítésért felelős.


Ez tudom, hogy soknak hangzik, de nem egy nagy ügy. Viszont odafigyelést igényel, ha ki akarsz ebből végleg lábalni. Nekem sikerült!

Ezt kívánom neked is:)


8) Ha kikezeltek a gombából, vagy az épp aktuális fertőzésből, rögtön neki kell állni egy hüvelyflóra visszaállító kúrának, különben mindig vissza fog térni.

2011. jún. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!