Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon használat? (Kérdésed...

Tampon használat? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Kérlek szépen titeket, adjatok nekem valami tippet ezzel kapcsolatban. Egyszerűen annyira béna vagyok, hogy nem tudom felhelyezni a tampont. Nem vagyok már szűz, kétszer megpróbáltam és nem sikerült, pedig a legkisebb, minivel próbálkoztam. Elolvastam a tájékoztatót is de az se segített. Nem tudok kellően ellazulni, ez lehet a probléma forrása? Félek, hogy elszakad a madzag, vagy hogy nem tudom majd kiszedni magamból...


Szeretném lecserélni a betétet mert ebben a melegben borzasztó kényelmetlen, ráadásul folyton kidörzsöli a combomat is.


Előre is köszönöm ha valaki tud adni valami hasznos tippet a bénaságom ellen. :)


2011. jún. 5. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne félj attól, hogy nem tudod kiszedni, mert egyrészt, a madzag nem szakad el, én is ettől féltem régen, de tényleg nem :D

Másrészt még ha valami csoda folytán el is szakítanád, nem marad benned, mert ha már eléggé megtelt, simán ki tudod nyomni. :)

Csak lazulj el, ha rágörcsölsz, persze hogy nehéz.

És valóban sokkal sokkal jobb, mint a betét. :D

2011. jún. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Rágörcsölsz, írtad hogy félsz, hogy elszakad a madzag, stb... először ezt a félelmet le kell győznöd, és úgy el tudsz lazulni. Hidd el nem fog elszakadni, az egész tamponban ott van a madzag ;) Amúgy nekem úgy a legkönnyebb felhegyezni, hogy ágyra fekszem és felhúzom a lábamat. Tudom ez csak otthon kivitelezhető :D
2011. jún. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Te magad írod, hogy nem tudsz kellően ellazulni. Tehát nem vagy béna, egyszerűen csak ideges vagy és így nem tudod feltolni a tampont. Nincs mitől félned, nem fogsz elszakadni a madzag, ki tudod majd húzni. Én kb. 8 éve használok tampont, egyszer sem fordult elő ilyesmi. Egyébként ha el is szakadna a kihúzószál (aminek szinte nulla az esélye, hidd el), könnyen ki tudod nyomni. Csak leguggolsz és kinyomod. Nem kell megijedni. Szóval ne gondolj ilyenekre, lazulj el és menni fog.

25/L

2011. jún. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát figy. Márkás (pl. OB) tampont kell venni, annak nem szakad el a madzagja, felhelyezés előtt kicsit ha megrángatod óvatosan, érzed hogy tart. Kiszedni sem nagy művelet, egyszerűen óvatosan kihúzod.

nem tudom a behelyezéssel mi a probléma, ha az ujjad befér,a tamponnak is be kell mennie, a normálnak is. Fürdés után állj meg a kádnál például, helyezd a tampont menetirányba, kicsit berogyasztasz és előre dőlsz és felhelyezed, nagyjából a mutatóujjad 1 ujjperce ha utána megy, akkor már jó helyen van de azt te is érzed, hogy nem érzed, mert kényelmesen raktad fel.

Úgy is jó, ha pl az egyik lábadat kicsit magasabbra rakod, mondjuk egy bő 30 centi magasra, a lényeg, hogy a tamponnak egyenes útja legyen befelé.

Ez a szüzesség téma meg hülyeség -már bocsi- én 14 évesen is elsőre felraktam magamnak anormált, pedig nem voltam/vagyok egy drabális állat és fiúval sem voltam előtte, szóval semmi köze nincs hozzá.

Amit még tudok ajánlani hogy ne próbálkozz, hogy kicsit be-kicsit ki, így nem jó-úgy nem jó, mert csak felidegeled magad és a tampon úgy lett kitalálva, hogy amíg nem telik meg, addig nem is igazán jön ki. Szóval egy határozott, de óvatos mozdulattal kell feltenni. Próbáld meg, hogy előtte az ujajddal "megnézed" úgymond az irányt és aztán arra tolod szépen a tampont.

Ha így nem megy... Akkor nincs több tippem.

2011. jún. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, most megnyugodtam. :) Nem fogok görcsölni ezen aztán remélem sikeres lesz az akció. Ha nem, akkor nagyon mérges leszek. :) Megy mindenkinek a zöld kéz, köszönöm mégegyszer!
2011. jún. 5. 18:33
 6/9 A kérdező kommentje:
OB-t vettem. Köszönöm Neked is a tippet megfogadom. :)
2011. jún. 5. 18:35
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A 3. válaszoló vagyok. Én pl. egy ideig csak OB tampont használtam, mert abban bíztam meg teljes mértékben, de néhány éve már csak is rossmannos saját márkásat veszek. Nagyon jó árban van és jó minőségű, meg vagyok vele elégedve. A Naturella is jó. Ez nem a reklám helye, csak azért írtam, hogy nem feltétlenül kell a drága tampont venni, mert egy olcsóbb kategóriájú is lehet jó minőségű, csak ki kell tapasztalni. Persze a 100 forintos boltokban kapható gagyikat nem venném meg (egyszer vettem, kényszerhelyzet volt, nem kaptam más fajtát, de soha többet. Az sem szakadsz el, de borzalmas minőségű volt).
2011. jún. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most akciósan vettem a Tescoban 16 db volt 399 Ft. Szóval még olcsóbb mint egy csomag betét. :) De majd kipróbálok mást is.
2011. jún. 5. 18:43
 9/9 anonim ***** válasza:
APPLIKÁTOR!!!az egy kis akármi amibe a tampont bele kell rakni(asszem nem vok biztos benne nem használtam még cs hallotam róla)és azt "oda" rakod és az felteszi...
2011. jún. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!