Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » P2-es citológiából lehet...

P2-es citológiából lehet P1-est csinálni tejsavas irrigálás alkalmazásával?

Figyelt kérdés

Van, akinek ez már sikerült? Milyen gyakran kell hozzá irrigálni? Eddig csak akkor használtam tejsavas irrigálást, ha problémát éreztem, mert úgy tudom, túlzásba vinni sem egészséges. Tapasztalat e téren valakinek? :)


Köszönöm előre is!


26/N


2011. jún. 8. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
? Tudtommal a p2 teljesen normális eredmény a nemi életet élő nők körében.
2011. jún. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

(A Papanicolaou osztályozás fokozatai:

P0: a minta nem értékelhető

P1: a mintában normál sejtek vannak, és nem merül fel a tumor gyanúja

P2: a mintában atípusos sejtek (is) vannak, de nem merül fel a tumor gyanúja

P3: a mintában atípusos sejtek (is) vannak, amelyeknél esetenként felmerül a tumor gyanúja

P4: a mintában atípusos sejtek (is) vannak, amelyeknél erős a gyanú a tumorra

P5: a mintában atípusos sejtek (is) vannak, minden jel tumorra utal.)


Forrás:


[link]


Igen, köszönöm, tudom, az jónak számít, de a legegészségesebb mégis a P1 lenne. Hiszen már P2-nél is vannak atipusos sejtek.

2011. jún. 8. 14:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

De az orvos mit mondott?

Az atipusos sejtek önmagukban nem jelentik azt,hogy nem vagy egészséges.csak azért kérdem,mert nekem mindig p2 és még sosem mondta az orvos ,hogy baj lenne vagy irrigálnom kéne.

Sőt a rendszeres irrigálást nem ajánlja a dokim .

2011. jún. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az orvos is azt mondta, hogy teljesen rendben van, csak felmerült bennem, hogy esetleg lehetne még ezen "javítani" tejsav segítségével. :)
2011. jún. 8. 14:30
 5/8 anonim ***** válasza:

nem hinném, hogy tudnál rajta a javítani, mert felnőtt nő esetében ez az eredmény majdhogynem tökéletesnek mondható. P1-es eredmény jóformán csak a menstruációs korszak előtt, illetve ritkán tinédzserkorban fordul elő. Legalábbis nekünk így mondta a tanár patológia órán (aki szülész-nőgyógyász is egyébként).


Szóval igazándiból nincs hová javítani :).

2011. jún. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy a P1 kb. szűz, nem menstruáló lányoknál jön számításba...
2011. jún. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen mindenkinek a választ! :)
2011. jún. 9. 08:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Minden felnőtt, szexuális életet élő nőnek P2-es a citológiája, az a normális! Az irrigálással pedig csak ártasz, azt csak betegség esetén szabad alkalmazni, kifejezetten orvosi utasításra!
2011. jún. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!