Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges, hogy hormonzavar?

Lehetséges, hogy hormonzavar?

Figyelt kérdés

Nagyon erős a szőröm, nem csak a lábamon hanem a hasamon, ujjaimon, van bajszom, sőt a mellemen is van szőr.. A menstruációm nem rendszeres, évente vagy 4-5x jön meg, enyhén túlsúlyos is vagyok. Tavaly voltam nőgyógyásznál, de akkor csak a menzesz miatt, nem gyanakodott (és én sem) hormonzavarra. Akkor akart adni valamilyen hormontablettát, de mondta, hogy nem szükséges, mert az ultrahangon látszott, hogy hamarosan meg kell jönnie. Semmilyen más gyógyszert sem szedek.

Tervezem, hogy ismét elmenjek a dokihoz. Szerintetek mire számíthatok?

16/L


2011. jún. 11. 12:27
 1/6 TOMAtm ***** válasza:
felír majd egy fogamzásgátlót.ennyi.vegyél egy epillátort.
2011. jún. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, hormonzavar.

Diane tablettát kéne szedned, ami lenyomja a tesztoszteron-szintedet. Menj vissza a nőgyógyászhoz, ha az sem segít, akkor endokrinológushoz.

2011. jún. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Endokrinológushoz menj el. Remélhetőleg talál más megoldást is, mert fogamzásgátlóval (főleg ilyen jó erőssel, mint a Diane) nem biztos, hogy jól járnál.
2011. jún. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg pajzsmirigy alulműködés, úgyhogy endokrinológus.

Nem Diane kell ide, hanem egy pajzsmirgy támogató hormon.

2011. jún. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A nőgyógyászom endokrinológus is, szóval biztos tud majd valami kevésbé drasztikus megoldást, mint a Diane.

Köszönöm még egyszer!

2011. jún. 12. 20:48
 6/6 Edinaka válasza:

Szia

Hasonlo problemam van nekem valoszinu az agyalai mirigy vagy a mellekvesem okozza.Olvasd el ezt az oldalt sokat segithet: [link]

szerintem megtalaldod a valaszokat de ha nem akkor szerintem ez az orvos hozzaerto es biztosan megtalalja a bajod!Remelem segitettem en oktoberben keresem fel sajnos elobb nincs idom...ha esetleg te elorebb jutottal tajekoztatnal engem?

2011. júl. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!