Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől/miért lehet ez, hogy...

Mitől/miért lehet ez, hogy nem menstruálok? Hormonzavar?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, márciusban lesz egy éve, hogy nem jön meg a menstruációm. Egyszer csak hipp-hopp abbamaradt. Nem voltam még nőgyógyásznál sosem. Félek tőle. Nem szívesen mutogatom a nemiszervemet egy idegennek. Nagyon félek, még soha senki nem tudott rábeszélni, hogy elmenjek. Pedig ez már elég komoly dolog. Olvastam, hogy mik a hormonzavar tünetei. Nekem ezek közül kb 80%-a jelen van... Hirtelen hízás, stb... :(

Eddig nem igazán zavart, hogy nem menstruáltam de most van egy komoly kapcsolatom és fogamzásgátlót szeretnék szedni. De ugye nem lehet, mivel nincs havim. gumival védekezünk de rettegek, hogy terhes leszek mégis. Hisz előfordulhat, nemde?


Kérlek normális válaszokat adjatok, már nagyon el vagyok keseredve és felettébb zavar ez az egész.


Valakinek esetleg van hasonló tapasztalata?

Hogyan tudnám felkészíteni/rábeszélni magam a nőgyógyászra?

Lehet, hogy ha elkezdenék fogamzásgátlót szedni megindítaná a menstruációm? Vagy ez nem lehetséges? ( Van itthon 3 hónapnyi Jasminelle, még a régi háziorvosom írta fel, csak aztán mégsem kezdtem el szedni )


2011. febr. 9. 22:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elég stresszes vagyok mindig, talán tulságosan is. Olvastam, hogy ettől is kimaradhat de azért nem hiszem, hogy ennyire..... :(
2011. febr. 9. 22:25
 2/11 anonim ***** válasza:

AZONNAL ORVOS!!!!

Majdnem felnőtt vagy, hoogy lehetsz ennyire felelőtlen, hogy nem mész el orvoshoz, mikor nyilvánvalóan valami gond van???

A fogamzásgátlót meg eszedbe se jusson bevenni, mert csak árthatsz vele!

Milyen felkészítés, meg rábeszélés? Ne gondolkozz, hanem menj el.Nem fog megenni, nem fog bántani, megerőszakolni, marhára ne érdekli a nemiszerved, ez olyan, mint a háziorvosnak mikor belenéz a torkodba.

2011. febr. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát pedig kénytelen leszel rávenni magad. Ha hízol, szőrösödsz, akkor lehet PCO. De alacsony pajzsmirigy is okozhat menzesz kimaradást. Ne csak nőgyógyászhoz menj el, hanem endokrinológiára is, ott megnézik a hormonjaidat.

Egyébként sajnos valószínűleg fogamzásgátlót fogsz rá kapni. Mer az orvosok többsége ilyen korban ehelyett, hogy utánajárna mi is a probléma, rávágja, hogy szedjél fogamzásgátlót azt el van intézve.

Csak majd mikor babát szeretnél, akkor szenvedhetsz vele.


Nekem PCOS-em van, amiatt kb csak félévente van menzeszem. Nőgyógyász fogamzásgátlót akart adni, az endokrinológus meg nem igazán akarja felírni....

2011. febr. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Elég rossz tapasztalatom van az orvosokkal, nem szeretném kifejteni.

( konkrétan egy orvossal történt meg, még kisebb koromban )

Van okom rá, hogy tartsak tőlük.

Tudom hogy ez már nagyon nagy gond, de nekem erre lelkileg fel kell készülnöm, komolyan...

:(

2011. febr. 9. 22:42
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem szőrösödöm, épp fordítva. Nagyon kevés szőröm nő
2011. febr. 9. 22:42
 6/11 A kérdező kommentje:

Voltam endokrinológusnál szeptemberben, oda küldött el a háziorvos. Azzal, hogy hirtelen, indokolatlanul hiztam.

Ott elmondtuk, hogy nem menstruálok, alig eszek és mégis hízok ráadásul nem is eszem zsírosan és rengeteg gyümölcsöt eszem. tehát nem avgyok falánk.

Miután ezt elmeséltük anyukámmal, az Ő válasza annyi volt: " akkor azt tudom tanácsolni, egyél kevesebbet"

-fél órán át ecseteltük, hogy szinte semmi olyat nem eszek amitől híznom kéne. -

Valamint elküldött vérvételre, azt mondták majd hívnak, azóta sem hívtak.

( Heim Pál gyermekkórház )

2011. febr. 9. 22:46
 7/11 anonim ***** válasza:
Normális esetben nőgyogyászati vizsgálat nélkül nem is szabadott volna hogy felirjon a háziorvosod tablettát ez elég nagy felelőtlenség volt tőle,még ha nem szedted be akkor is.A megfelelő gyógyszer kiválasztása elött jo megnézedtni magad.Nem kellett volna eddig várni.Pl.ennyi idős korban föleg ha élsz nemi életet kell éves trákszürés is.Túl kell esned azon h félsz a dokitol meg h kellemetlen,hidd el más sem szivesen mutogatja...de nem véletlenül találták ki.szerintem majd ad valamit amitöl megjön rendesen és max csak utána kezdheted el a gyogszert mivel ha most még gyogyszerrel is leblokkolod a nagy semmit(nemlétező menzeszt)az még rosszabb lehet.Elvileg ha nincs menzesz nem esik teherbe az ember,nincs peteérés sem,de azért a helyedben inkább védekeznék valamivel,mert ki tudja.Irány az orvos!
2011. febr. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Persze, igen tudom hogy elvileg nem eshetnék teherbe de inkább nem kockáztatok, óvszerrel védekezünk.

Most már nagyon el vagyok keseredve, és igazából félek attól is, hogy ha elmegyek orvoshoz, valami nagyon komolyat mutatnak majd ki :(

2011. febr. 9. 22:57
 9/11 anonim ***** válasza:
Ejha. Majdnem javasolni akartam valamit, de ahogy végigolvastam, rájöttem, hogy sokkal komolyabb a bajod, mint amire számítottam. Én se szeretek nőgyógyászhoz menni, de amikor bajom volt, akkor mégiscsak az őáltala felírt gyógyszer segített, akárhogy is viselkedett. Ha ennyire parázol tőle, akkor kezdj egy pszichológusnál és kérj tőle valami bátorítót a nőgyógyászati vizsgálathoz. Ezt nem lehet házilag kikezelni, úgyhogy valahogy fel kéne tudnod dolgozni azt a traumát, ami ért és elmenni a dokihoz. Nem érsz rá egész életedben a sebeidet nyalogatni.
2011. febr. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én sem menstruálok lassan fél éve, de én nem a nőgyógyásztól rettegek, hanem attól, hogy majd nem lehet babám.


Ne legyél ennyire hülye, menj el nőgyógyászhoz, én hónapok óta orvosról orvsora járok, mégsem sikerült kideríteniük, hogy miért nincs peteérésem!

2011. febr. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!