Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valami megoldás hogy jobban...

Valami megoldás hogy jobban legyek? Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Az a baj hogy nem tudom pontosan mi a bajom, szerintem két dolog játszik közbe: ma hajnalban jött meg a menzeszem, és tegnap nem ettem szinte semmit, és túrázni voltunk, 5-6 órát sétáltunk, másztunk. Mikor hazaértem rá 1-2 órával már rosszul voltam, este éjfél körül pedig elszédültem és majdnem összeestem. Akkor bevettem egy algopyrint, mert a fejem is fájt, de aludni se igen tudtam, éjszaka többször felkeltem, aztán meg fél 6-kor arra hogy fáj a hasam, vissza aludni meg már nem tudtam, csak 2 óra múlva, egy órája keltem fel. De még mindig érzem hogy nagyon rosszul vagyok, a hasam fáj egy kicsit és mintha telezabáltam volna magam úgy érzem, pedig egy kis paradicsomos káposztát ettem de az is nehezen ment le. És most meg nem mondom mit érzek, egyszerűen rosszul vagyok, menni nehezen tudok úgy érzem magam mint aki 3 hete nem aludt. És aludni akarnék de nem kéne mert este megint fenn leszek. Tudom hozzá kell szoknom hogy lehet az ember beteg is és az kellemetlen, de tényleg nagyon ritkán vagyok beteg, évente ha 2-3× de akkor is csak egy kis megfázás. Vegyek be még valami gyógyszert esetleg? az esti algopyrinen kívül nem vettem be mást, próbálkozzak talán a nospával? Mert igazából a hasam fáj és ott érzek valamit.

Köszi a válaszokat.

18/l


2011. jún. 12. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit ittál a túra alatt?Hogy nem ettél,ez is közrejátszhatott a dolgokban,de a menzesz is megviseli a testet,amikor én így mentem túrázni,pláne 5-6 órát egyhuzamban,nagyon erőtlen voltam.Nem javaslom a nospát,csak ha elviselhetetlen a fájdalom.Éhgyomorra nem tehetett jót a másik gyógyszer sem...én kiszáradásra tippelek menzeszi "örömökkel" kombinálva.
2011. jún. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a gyors választ!

Hát nem ittam túl sokat, de mikor éreztem hogy száradok akkor ittam persze, de nem folyamatosan. Én max 1 literre tippelek. Akkor csak pihenjek és elmúlik holnapra? :S

2011. jún. 12. 14:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Igyál kamilla teát. Tavaly nyáron nagyon nagy szerencsém volt! Egyedül voltam itthon délelőtt és megjött. Sosem voltam még olyan rosszul, mint akkor. 2 óra kínlódás után (párna a hasamon, pléddel betakarózva feküdtem, próbáltam pihenni, de nem ment), úgy döntöttem, hogy veszek be gyógyszert. Mentem ki a konyhába, amikor a folyosón hirtelen megálltam, olyat görcsöltem, ha nincs ott a fal és nem támaszkodok neki, összeesek. Így csak szép lassan lehuppantam a földre, szédültem is. Nővérem pont akkor ért haza. Segített bemenni a szobába, hozott nekem nospat egy pohár vízzel. Egy kis törölközőt melegvíz alá tett, kicsavarta és azt tettük a hasamra. Később sem voltam túl jól, csinált nekem kamilla teát, megittam, aludtam egy nagyot, utána már jól voltam.

Azóta, ha rosszul vagyok menstruációkor és nem igazán segít a gyógyszer, inkább természetes segítség után nyúlok.


Tegyél melegvizes törölközőt a hasadra, és igyál egy kamilla teát. Tudom, hogy ilyen melegben nem olyan jó meleget inni, de ha langyosan/melegen iszod belülről is oldja a görcsöket.

16/L

2011. jún. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A hasam annyira nem vészes, mármint elviselhetően fáj, inkább csak úgy érzem mintha fel lennék fújódva, komolyan mintha 6 hónapos terhes lennék, elképesztő nagy a hasam. Teát meg ittam ma már 2×, és fogok is még, az nekem is mindig nagyon segít :)
2011. jún. 12. 18:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Menzesz alatt én is jobban puffadok,de azt se felejtsük el,hogy a fincsi paradicsomos káposzta és általában minden káposzta durván felfúj(hat).
2011. jún. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most hogy mondod..:) Igazad van. De szerencsére azóta már jobban vagyok. Viszont mikor a túráról hazaértünk nem ellenőriztem le magam, és ma találtam az oldalamban egy kullancsot, amit gyorsan ki is szedtem, nem tudom az is közrejátszhatott-e benne.
2011. jún. 14. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!