Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire ciki kövér lányként...

Mennyire ciki kövér lányként nőgyógyászhoz menni?

Figyelt kérdés
20 vagyok, nem vagyok terhes, csak vizsgálatra.
2011. jún. 15. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Semennyire, szerinted hány fajta embert lát egy nőgyógyász? Nem azt fogja nézni hogy hány kiló vagy :)
2011. jún. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Miért lenne ciki kövéren nőgyógyászhoz menni?

20 évesen lehetne már annyi eszed,hogy az orvosok nem fognak megszólni a kövérséged miatt.Bár van egy sanda gyanúm hogy te a kövérséget már innen veszed.

165cm és 60 kiló..Mondjuk ilyen arányokkal.Csak megsúgom..ez messze nem lenne kövér..

2011. jún. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
5%
nogyogyasz vagyok , es rengeteg no fordul meg nalam . Paran meg koszosan is eljonnek , elhiheted nem azt nezzuk , hogy mennyire telt a holgy , hanem a problemaira keresunk megoldast . ha valami kerdesed van irj privit
2011. jún. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ennek semmi köze a testalkathoz! Ha baj van, akár kövér vagy, akár sovány, muszáj elmenni!
2011. jún. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A 80 éves nénik meg összeaszott testtel mennek, de őket is megvizsgálják. Az orvos dolgozni jár oda, nem gyönyörködni. Azt magánemberként, munkaidő után teszi.
2011. jún. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ki van rakva minden nőgyászat ajtajára, hogy csak és kizárólag normális testalkatú, illetve vékony lányok mehetnek vizsgálatra.

Ez a kérdés komoly? Ugyan mégis mi lenne a ciki benne?

2011. jún. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 20 éves lány!


Szinte hihetetlen, hogy azontúl, hogy majdnem egyidősek vagyunk, ugyanakkor van, ugyanolyan problémánk!:)

Nem tudom, hogy a te túlsúlyod milyen mértékű, de én sajnos mostanság eléggé elhíztam!

Nagyon úgy tűnik, hogy valami nincsen rendben velem nőgyógyászatilag, ezért muszáj lenne minél előbb felkeresnem az orvost...

Egyetértek az előttem szólókkal, hogy minden doktornak kötelessége megvizsgálnia és meggyógyítania téged- testalkattól függően! Ez igaz!

Viszont arra fel kell készülnöd, ha valóban elhízott vagy, akkor megeshet, hogy a nőgyógyász utalni fog a súlyodra! Szerintem ez teljesen természetes, nem kell megharagudni rá, mert orvosként ez a dolga, hogy a te egészségedre figyeljen és utasításokat, tanácsokat adjon!

De nem mindegy a hangnem és a stílus! Sajnos én átéltem egy nagyon megalázó helyzetet. Fel szerettem volna íratni fogamzásgátlót, így járnom kellett vizsgálatokra. Harmadik alkalommal, mikor szakrendelésre mentem, hogy végre felírják a tablettát, hát éppen nem a "kedvenc" orvosom rendelt! Meg se nézte a leleteket, hanem mondta, hogy rá(m)nézésre is biztos, hogy nem szedhetek tablettát. Közölte, ne vállaljak gyereket soha (ekkor voltam 20 éves)! Pedig én pont az ellenkezőért mentem, ráadásul én is úgy tervezem, hogy fogyás után szülök csak... Teljesen megsemmisültem, hazafelé, a buszon is sírtam (legalább fél órát).

Nem véletlenül írtam, hogy a "kedvenc" doktorom, mivel évekkel ezelőtt is kiidegelt teljesen a stílusával, pedig jelzem, akkoriban még csinos voltam! Tehát ő emberileg ilyen; ahogy hallottam, más páciensekkel is ezt csinálja.

Szóval ez tényleg az orvostól függ, hogy milyen a modora. Alapvetően bátor lány vagyok, de most nagyon félek, hogy talán megint át kell élnem ilyen megalázó helyzetet. Viszont el kell dönteni, mi a fontosabb, hogy tovább cipeljem ezt a kellemetlen betegséget vagy esetleg összefutok egy bunkó nőgyógyásszal! Szerintem ne izgulj(unk)! Gondolj arra, hogy fő az egészség, ez talán erőt ad, hogy kibírjunk még egy szemét orvost is ! Bocsi, ha hosszan fogalmaztam!:)

2011. jún. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm szépen a hosszú választ aranyos vagy! És mindenkinek nagyon szépen köszönöm. Voltam orvosnál, nem volt semmi "gáz". :)

2011. jún. 17. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!