Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon vékony visszeret ti...

Nagyon vékony visszeret ti hogyan kezelnétek?

Figyelt kérdés

21 éves fősulis vagyok és a jobb lábamon a térdhajlat alatt 2 ujjnnyira egy pici részen(fél kisujjkörömnyin) hajszálér szerű de annál vastagabbak láthatók. Ha széthúzom és megfeszítem a bőrt még jobban látszódnak, sőt így látom őket igazán, szabad szemmel még nem láthatók nagyon, csak ha nagyon nézi valaki a lábam. Mit lehetne ez ellen tenni?

Anyumnak is nagyon csúnya a lába és félek, hogy örököltem a hajlamot és nekem is olyan lezs.

Mit ajánlotok?


2011. jún. 16. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbálkozhatsz krémekkel, de nem biztos, hogy hatnak. Mozogj sokat, ne hízz el - ez a maximum, amit megtehetsz.
2011. jún. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A hízás biztos nem lesz, 164 cm vagyok és 48 kg.
2011. jún. 16. 18:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nem lehet,hogy csak nagyon vékony ott a bőr,és azért látszik az ér? Én elég fehér bőrű vagyok és nekem is látszik,sőt,majdnem mindenhol. De nem dudorodik ki. Ha kidudorodik az a visszér nem? Egyébként a mi családunkban mamának nagyon visszeres a lába,már többször is műtötték. Ezek szerint nekem is kennem kéne? Bocs,hogy nem tudtam értelmes választ adni...!
2011. jún. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát van olyan, hogy vénás gyengeség (alkati vagy mozgáshiány miatt) és van olyan, hogy a véralvadás gyorsabb és attól lesz a visszér. Ez utóbbi a veszélyes és örökölhetô, de van rá több helyen fizetôs genetikai vizsgálat (ha érdekel, keress rá). Ha tényleg egy kicsi hajlamod van, akár szedhetsz (háziorvossal beszéld meg!) vmi enyhe, természetes vérhigító - érfalerôsítô étrendkiegészítôt, pl. áfonya, szôlômag, vadgesztenye készítmények. Ha "durva" hajlamod derülne ki, akkor lehet, hogy gyógyszert kell szedni rá egy életen keresztül. (Bocs az ijesztésért.)

Ami még megelôzés: nem megerôltetô testmozgás (bicikli, úszás, kocogás). Ne cipelj nehezet, ne álldogálj sokat, rakd fel a lábad, ha ülsz és óránként kelj fel kicsit.

Vannak krémek is, de azok inkább a durvább tüntek enyhítésére jók (pl. Preludin).

Ha a legrosszabb jön be, nem szabad dohányozni és fogamzásgátlót szedni, mert érszûkületet, trombózist vagy vetélést okozhat (ezért is érdemes kivizsgálni) - ill. terhességnél, repülôútnál kompressziós harisnya viselése javasolt.

2011. jún. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kösziii!
2011. jún. 18. 11:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Krémekkel kezelném.
2011. jún. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!