Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen egy nőgyógyászati...

Milyen egy nőgyógyászati vizsgálat? Fájdalmas? Kérlek irjátok le részletesen félek tőle!

Figyelt kérdés
2011. jún. 16. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Nem fáj. Hacsak nem vmi henteshez mész, vagy vmi komoly gyulladásod van. Akkor lehet kellemetlen, de majd óvatos lesz a doki.

Bemész, kérdez pár dolgot (menzeszeddel, betegségeiddel kapcs.)

Aztán alulról levetkőzöl, felülsz a székbe. Megnézi kívülről, egy ujjal benyúl, megtapogat. Ha csinál rákszűrést, akkor kacsát bedugja, és kenetet vesz a méhszájról. Kellemesnek nem mondanám, de nem fáj. És kb. fél perc, vagy annyi se.

Aztán felöltözöl szépen, ha a melled is vizsgálja, akkor felülről levetkőzöl és megtapogatja. Utána elmondja mi bajod, felír vmit ha kell, vagy elmondja mikor lesz eredmény stb.


Egyébként kb. 500 ilyen kérdést volt már, én is leírtam már ezt a választ legalább 10-szer. Máskor használd a keresőt kérlek.

2011. jún. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj,nem fáj,max kellemetlen a helyzet,hogy egy idegen elött terpesztesz,de az orvos nem ezzel fog foglalkozni hidd el!

Bemész a vetközőbe,bugyi le,hosszú poló legyen rajtad akkor nem olyan kellemtelen ott mászkálni!

Felfekszel a vizsgáló székre amit csikónak hivnak,a két lábadat felteszed ilyen kengyelszerü tartóba.

A doki megnézi kivülről,kesztyüt húz,ovatósan felhelyezi a kacsát(hüvelytágító),kenetet vesz a méhnyakról!

Hüvelyváladékból amit továbbküld tenyésztésre,van-e baci ,gomba ilyenek!

Kivülről megtapogatja a hasad,nincs e ciszta stb...

Ha szügséges hüvelyi ultrahangot csinál,szintén nem fáj!

Ne görcsölj,lazitsd el magad ,gondolj közben valami szépre,és észre sem veszed már kész vagy!

Max 5 perc az egész!

Ne félj,majd irj meg milyen volt!

2011. jún. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Amikor először mentem nőgyógyászhoz volt egy kis problémám, maga a bőröm fájt ugye ott. De a vizsgálat nem fájt nekem egyáltalán nem is annyira kellemetlen, bár szerintem embere válogatja, én éltem már át ennél sokkal rosszabbakat is... kicsit olyan mint körzetinél gyerekorvos: mondja hogy ÁÁÁ és esetleg vesz mintát valamivel... ez zajlott nálam odalent is, kitágítanak kicsit hogy lásson, vesz kenet mintát, és kész is. Nekem egyszer se tartott tovább kb 2percnél ez a része. Aztán megnézi a mellet, hogy nincs e benne csomó, és lényegében ennyi az egész. Nem egy fogorvos akitől félni kéne :) nekem nem voltak rossz tapasztalataim, remélem jó dokit fogtál ki :)
2011. jún. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem jelenleg elég erős méhgyulladásom van, tegnap voltam dokinál és mégse fájt a vizsgálat.Elég ügyesek és tapasztaltak ezek a dokik, ne aggódj. Majd írdd meg miután túlvagy a vizsgálaton, h mit tapasztaltál
2011. jún. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
93%

én kétfélénél voltam. egy nőcinél akihez eleve problémával mentem(az első vizsgálatom is volt) elég durva volt :(. na az ott fájt rendesen. majd nem elájultam mikor végzett és felkeltem

a másik doki már fickó volt na ő rendes volt és egyáltalán nem fájt. ellazultam és semmi gond nem volt :)

2011. jún. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!