Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 30-35 fölötti nők! Van itt...

30-35 fölötti nők! Van itt olyan, aki nem jár évenkénti nőgyógyászati szűrésre (vagy egyáltalán nem jár), vagy akárki ismerős?

Figyelt kérdés
Egyszerűen csak érdekelne, ugyanis a rokonságomban senki nem jár, mert úgy gondolják, hogy velük nem történhet baj, vagy én nem is tudom, én meg hiába beszélek nekik, nem is foglalkoznak vele. Azért érint ennyire mélyen, mert nagymamámról és édesanyámról is szó van. 21L
2011. jún. 22. 19:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A rákszűrésen kenetet vesznek, ami P1-P4-ig besorolást kap a vizsgálat során. A P1 a negatív érték, P2 szült nőknél még elfogadható, P3 még kezelhető, P4 a "későn jött" esete. A méhnyakrák maximm 5 év alatt alakul ki, és az első 3 évben lehet hatásosan kezelni.
2011. jún. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Annyiban javítanám ki az első válaszolót, hogy a P2 nem csak szült nőknél elfogadható, hanem minden nőnél aki már nem szűz, él nemi életet.


Amúgy én járok, mamám is jár minden évben.

29N

2011. jún. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
39%
Második, ezt rosszul tudod. Ha ezt mondta az orvosod, sűrgősen keress másikat, mielőtt baj lesz.
2011. jún. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Nem éppen.

Nekem is, anyának is évek óta P2-es és több orvoshoz járunk nem egyhez.

2011. jún. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Kereső elsőnek ezt hozta ki, nem nézegettem, de biztos van még sokkal több információ erről:

[link]


Nekem egyszer volt P3-as, akkor gyulladásom volt, kezeltem, el is múlt, azóta megint P2-es, tehát rendben vagyok.

2011. jún. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Az az igazság, én is úgy tudom (nekem így tanították), hogy P2 tisztán a nemi élettől, hacsak nem volt valami nagyobb sérülés (mint a szülés okozta tágulás, vagy fizikális méhszáj-seb), vagy lezajlott bakteriális fertőzés pl., nem normális érték. Nagyon veszélyes vizekre evezel, ha ezt így mondod, anélkül, hogy megkérdeznéd az orvosodat, neked miért ennyi, ne a google-t vagy az itteni információt vedd alapul kedves kérdező, hanem tényleg ajánlatos elmenni, ha ugymond rossza az érték, további vizsgálatokat írhatnak elő.
2011. jún. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Hát, igazából nem egészen erre voltam kíváncsi. :)

Az a baj, mint említettem, hogy nem mennek orvoshoz, szóval egyelőre szó sincs arról, hogy jók-e vagy rosszak az értékeik...

Az érdekelne elsősorban, hogy van-e valaki akinek az életének nem része a rutinvizsgálat. Azért, mert az okokat és érveket szeretném tudni, hogy mi visz rá valakit, hogy elhanyagolja ezt. És olyasvalakit szeretnék, aki vagy személyes példát, vagy közvetettet tud mondani. :) Mert nekem is vannak elképzeléseim, csak sorstársakat keresek.

De köszönöm szépen a válaszaitokat! :)

2011. jún. 22. 21:01
 8/19 anonim ***** válasza:
57%

Gyermekem, ettől ékesszólóbban nehéz lett volna elmagyarázni. ha megkaptad, és nem iymerik fel időben, MEG FOGSZ HALNI!

Így érthetőbb??

És almával nem tudod megelőzni. Van egy vírus, ami okozza, illetve a szervezet fogékony rá, és 85 %-ban az aktív nemi életet élők kapják el-de a szüzek is meghaltak már ebben- mi ezzel a probléma, hogy 2 évente, max 3 egszer elmentek??? Az Isten áldjon már meg!

2011. jún. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
Reméljük, nincs olyan.
2011. jún. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti! Nem értelek? Mi a probléma? Totálisan nem ezt kérdeztem, amit Te írtál, én pedig egy szóval sem állítottam, hogy baja van akárkinek is. Igen, tudom, ha valaki megbetegszik, akkor el kell fogadni. Nem mondtam, hogy nem fogadom el. Megvan a magamhoz való eszem. De Ti már arról beszéltek, hogy mi van, ha valaki beteg. Azt én is jól tudom. Csak érdekelt, hogy ki az, aki nem törődik az egészségével, szóval nem értem a felháborodásodat, de ha megtennéd, kérlek magyarázd el..?
2011. jún. 22. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!