Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 30-35 fölötti nők! Van itt...

30-35 fölötti nők! Van itt olyan, aki nem jár évenkénti nőgyógyászati szűrésre (vagy egyáltalán nem jár), vagy akárki ismerős?

Figyelt kérdés
Egyszerűen csak érdekelne, ugyanis a rokonságomban senki nem jár, mert úgy gondolják, hogy velük nem történhet baj, vagy én nem is tudom, én meg hiába beszélek nekik, nem is foglalkoznak vele. Azért érint ennyire mélyen, mert nagymamámról és édesanyámról is szó van. 21L
2011. jún. 22. 19:40
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ezenkívül senkit nem néztem le, hogy nem jár el évente, hanem pont hogy olyanokat kerestem akik a rokonaimhoz hasonlóan nem mennek, amit én is elítélek, szóval szerintem félreértesz és nem jogosan oktatsz ki. Szólj ha tévedek, de valószínűnek tartom, hogy nem így van.
2011. jún. 22. 22:49
 12/19 anonim ***** válasza:
Szerintem a válaszadó arra gondolt, amit a korábbi hozzászólásokból félreérthettél, hogy csak szűréssel lehet megállapítani, hogy be kell-e avatkozni. Ha édesanyád vagy más nőrokonod nem megy el a szűrésre (és 40 felett egyre fokozódik a kockázat), nem tdják meggyógyítani, amikor már tünetei vannak a betegségnek. A rákszűrés azért van, mert a rák nem fáj, csak amikor már késő, akkor van a betegnek hőemelkedése, vagy olyan áttétje (metastasis), ami fizikai tűnetekkel jár-pl. tüdőrák gyakran megy át csontokba, és isiász jellegű lábfájásnak tűnik, méhnyakrák vagy mellrák ha szétszóródik gyakran támadja meg a nyirokrendszert, ami egyszer csak fákni kezd a nyirokcsomóknál-nem tudom érted-e, ha szürik, olyan, mint egy influenza, ha már tünt van, akkor késő. Azok a besorolások mutatják, zen alapszik a rákszűrés. Lehet, hogy mi értünk félre benneteket-de a flmnőid vagy nagyon "bátor" asszonyok, vagy nincsenek tisztában ezzel.
2011. jún. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Meglehet, hogy félreértettük egymást.

Azért köszönöm a válaszokat.

2011. jún. 23. 10:42
 14/19 anonim ***** válasza:
Megprobalok legalább én a kérdésedre válaszolni. Vagy nincsenek tisztában a szurés fontosságával vagy valami nagyon negatív tapasztalataik voltak a nogyogyasznal esetleg minden orvosi vizsgálattol félnek.Vagy egyszeruen szégyellosek.Mindenképp fontos lenne eljárni,ajánlom segíts nekik találni egy jo orvost akiben megbiznak.
2011. jún. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Én is sokáig halogattam, bár még huszonéves vagyok (a vége felé), a nővér elég nagy szemeket meresztett, mikor közöltem, hogy most vagyok először nőgyógyásznál. Fura, mert anyukám rendszeresen jár, viszont sem engem, sem a nővéremet nem küldte/vitte el nődokihoz.


Aztán magamtól szégyenlős voltam és félénk, anyu előtt is kínos lett volna, míg együtt laktunk, meg a dokitól is féltem. Aztán utóbb már az tartott vissza, hogy ennyi idősen már ciki elmenni elsőre. (Az is volt, csak mostanra nőtt be a fejem lágya annyira, hogy ez nem érdekel túlzottan.)

Egyébként azt kell látnod, hogy Anyud és Nagyid is felnőtt nők. Az ő döntésük, mit tesznek a testükkel és mikor.

2012. szept. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

De az Anyukád mennyi idős?

Azért nem ártana néha elmenni (ha nem is évente

2014. okt. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Meg a nagymamának sem árt oda ellátogatni néha-néha

Van panaszuk?

2014. okt. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Mondjuk én sem megyek évente

(ha nincs panasz) -

2014. okt. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Akkor megyek, ha van panaszom
2014. okt. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!