Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Állandó testmozgással lehet...

Állandó testmozgással lehet csökkenteni a menstruációs görcsöket? Nem valami kemény sporttal, sosem sportoltam rendszeresen, de tornával, sétával, biciklivel?

Figyelt kérdés
2-3 havonta nagyon görcsöl a hasam, de csak első nap, amikor megjön. Most is volt hőemelkedés, hányás, hasmenés, izzadtam, de közben fáztam. Két Cataflam sem segített. Máskor is szokott fájni, de kibírható. De ez már tűrhetetlen. Mivel tudnám csökkenteni? Fogamzásgátló tényleg jó módszer rá? Vagy esetleg a testmozgás?
2011. jún. 25. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Mozoghatsz is, bán én magamból kiindulva, olyankor még megmoccanni is alig tudok. Általában a Flector port iszom, amikor megjön, mert nekem is nagyon erős görcseim szoktak lenni. :S


21/L

2011. jún. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A szex csökkenti a hatását. De komolyan.

Bár lehet ezt csak a férfiak találták ki.

2011. jún. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pont ezt szeretném elkerülni valahogy, mert egyre erősebb gyógyszerek sem használnak lassan. Úgy gondoltam, hogy nem csak akkor, hanem elkezdek rendszeresen mozogni. Talán ha kicsit megedződik a szervezetem, jobban fogom viselni. Mondjuk Anyukám sem az a mozgékony típus, de neki soha életében nem fájt a hasa.
2011. jún. 25. 20:17
 4/5 A kérdező kommentje:
ez nekem is feltűnt, ha előtte voltam együtt a Barátommal, akkor kevésbé fájt. De most nem volt rá alkalmam :P
2011. jún. 25. 20:18
 5/5 anonim válasza:
Amikor heti 2X úsztam nem fájt a hasam.
2011. jún. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!