Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem rendszeres a menstru...

Miért nem rendszeres a menstruációm? 15/L

Figyelt kérdés
2011. jún. 27. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Millió oka lehet. Ha már több mint két éve megvan, akkor érdemes orvoshoz menni vele, mert pl. hormonzavar okoz ilyet. De ha csak nemrég jött meg, akkor várj még, mert az elején nem szokott rendszeres lenni, egy-két év kell, amíg "beáll".
2011. jún. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos én is így vagyok ezzel 16 évesen.Már 3 éve meg van, és azóta sosem volt rendszeres. A leghamarabb amikor 1-szer megjött az is 36 nap volt, de aztán megint felborult a rend, mindig mikor felkészítem magam, hogy rendszeres lesz, még sem lesz az.30-40-50 valamennyi napokra jön meg mikor, hogy, és már zavaró, mert amióta az eszemet tudom nem volt egy normális ciklusom sem:D

Szerintem ha nem fog rendeződni menj el majd egy dokihoz(magamnak is ezt ajánlom:D), ne félj. jobb, hogy elmenj mindhogy ne legyen valami rendben!:)

16/L

2011. jún. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hát már 2007óta van :S anyu azt mondja h beállhat 16-17éves koromig is...de én félek h nincs valami rendben velem :S de anyu azt mondta h ez normális :S csak már 2 hónapja rendszeres (hetente egyszer legalább) együtt vagyok úgy a barátommal, és mindig ráizgulok h terhes vagyok de eddig mindig megjött
2011. jún. 27. 19:43
 4/6 anonim ***** válasza:
A barátoddal használjatok óvszert, akkor nem kell aggódnod. És szerintem menj el dokihoz, ha négy év alatt sem állt be. Vannak direkt tinidokik, akik nagyon jófejek, nem kell parázni. Nem is feltétlen kell ezt anyukáddal megbeszélni, fogd a tb kártyád és go. Ha ez megnyugtat, én is tök egyedül voltam először dokinál, kicsit fiatalabb voltam, mint te. Kollégista voltam és beteg, és a háziorov elküldött, h most azonnal menjek. Ráadásul még szűz voltam. Nagyon paráztam, de a doki látta rajtam és segített, hogy ne érezzem annyira rosszul magam. Megvizsgált, és egyébként hormonzavart talált, amit kezelni kellett. Szóval lányok hajrá, menjetek el bátran. Ha már szexeltél, azután úgyis ajánlott elmenni.
2011. jún. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
anyu nem tudja h lefeküdtünk, óvszert használunk minden alkalommal, de minden városban vannak tinidokik??? a vizsgálaton mit csinálnak velünk?
2011. jún. 27. 20:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon regisztrálj (amúgy is érdemes szerintem tök jó dolgokat írnak le, én már jó ideje olvasom a hírlevelüket), és ezen a linken a megyére rákattintva látod, hol van tinidoki (tinédzserambulancia, de ugyanaz :D): [link]

a vizsgálat valószínűleg csak annyiból fog állni, hogy kikérdez az egészségi állapotodról, a menstruációdról (mióta van, mikor jött meg utoljára, mennyire rendszertelen), szexuális életedről (nyilván nem a szaftos részleteket, hanem hogy mikor kezdtétek, védekeztetek-e, ilyesmi), aztán vesz egy kenetet, azaz kitágít a "kacsával", benyúl egy pálcával, aminek a végén van egy kicsi vattacsomó, a hüvely faláról benedvesíti és ennyi. Nagyjából egy perc, kicsit kellemetlen, de főleg csak azért, mert hát mégis egy idegen ember, nem a barátod. Amúgy ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor a háziorvosnak ki kell nyisd a szád és egy spatulát rányom a nyelvedre. Nagyjából annyi ideig is tart. Ezt a kenetet laborvizsgálatra küldi majd, ahol megvizsgálják a hormonszinted.

Ezután megmondja, mikorra lesz eredmény, akkorra menj vissza, és kiderül, ez-e a gond.

Elképzelhető még, hogy megnézi a szeméremajkakat, ha lát rajtuk valamit, aminek nem kéne ott lennie.


Tulajdonképpen az egész 5-10 perc, amiből a nagyjában beszélsz, elmondod azokat a dolgokat, amik fontosak lehetnek. Meg egy perc vizsgálat.

Egy tipp: ha mész, vegyél hosszított felsőt, lényegesen komfortosabban érzi magát úgy az ember. És feltétlen azzal kezdd a dokinál, hogy még sosem jártál nőgyógyásznál, akkor annak megfelelően fog kezelni!

2011. jún. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!